• Kategoria: Szukam inwestora
  • Data: 2019-10-02
  • Identyfikator ogłoszenia: #45769

20% w startupie SaaS z dofinansowaniem UE

Sprzedam pakiet swoich akcji w startupie działającym jako S.A. 20%, dla osoby/podmiotu, która jest gotowa zaangażować się operacyjnie w dalszy rozwój firmy, lokalizacja dowolna. Zapewniam całościowe wdrożenie w biznes oraz poznanie z pozostałymi akcjonariuszami spółki, którzy są bierni w tym momencie.

Spółka pozyskała właśnie 400tys. zł z PARP na promocje swojej usługi na rynkach zagranicznych w 2020 roku m.in. na misje gospodarczą do Azji i udział w 8 targach (IT, Travel) jako wystawca oraz na reklamę internetową i zakup materiałów promocyjnych.

Głównym produktem spółki jest aplikacja internetowa działająca w modelu abonamentowym SaaS. Klientami są głównie obiekty noclegowe, hotele ale także gminy i miasta. Wielkość rynku to 20.000 podmiotów w Polsce i ponad 2 mln podmiotów na rynkach zagranicznych. Obecnie usługa ma 450 klientów B2B (430 w Polsce i 20 zagranicą) korzystających z pakietu płatnego i drugie tyle korzystających z pakietu bezpłatnego z możliwością upgrade.

Aktualne abonamenty generują przychód 250 tys. zł netto / rocznie, koszty stałe w tej chwili to serwer dedykowany, licencje, obsługa prawna i podatkowa spółki ok. 6 tys. zł netto / msc. Od kilku miesięcy spółka nie posiada etatowych pracowników, obsługę IT zapewnia zewnętrzny softwarehouse i freelancerzy z którymi współpracujemy od początku istnienia spółki.

W 2018 roku oprogramowanie oraz bazy danych zostały przygotowane do rozpoczęcia aktywnej sprzedaży na rynkach zagranicznych, głównie Europa Zachodnia i USA.

Spółka jest po 2 udanych pilotażach swojej usługi z 2 korporacjami: top touroperator w Polsce oraz popularny portal rezerwacyjny - z pierwszych z nich aktualnie trwa kompleksowe wdrożenie.

Uważam, że dalszy dynamiczny rozwój wymaga pozyskania nowej inwestycji oraz zbudowania zespołu, głównie do sprzedaży i obsługi klientów zagranicznych.

Oprócz usługi SaaS spółka posiada jeszcze 2 inne produkty na których dokończenia i marketing zabrakło kapitału ale także mają wartość np. jeden to portal społecznościowych z którym turyści z całego świata tworzą własne dzienniki podróży i dodali już ponad 450tys. zdjęć z podróży do naszej bazy.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, sprawa jest pilna a oferta bardzo atrakcyjna. Pakiet swoich akcji sprzedaję z powodów osobistych i zależy mi aby działania operacyjne w startupie przejęła odpowiednia osoba, która zadba także o interes pozostałych akcjonariuszy lub będzie gotowa z czasem na wykup akcji od pozostałych akcjonariuszy.
Cena sprzedaży do negocjacji. W przypadku zainteresowania proszę tutaj o odpowiedź, mogę udostępnić szerszą prezentacje spółki i jej produktów.

Informacje podstawowe

Branża
  • internet
Województwa
  • mazowieckie
Miasto Warszawa
Obszar działalności Międzynarodowy
Stopień zaawansowania Startup
Wysokość poszukiwanego kapitału (od-do) 90000 zł - 90001 zł
Typ inwestora Dowolny
Przewidywana stopa zwrotu/rentowność 10%
Procent udziałów mniejszościowe
Czy jest biznes plan Jest
Możliwość udziału niepieniężnego Tak

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej