• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2021-06-07
  • Identyfikator ogłoszenia: #51932

Centrum Hotelowo-Konferencyjno-Rekreacyjne na sprzedaż

Centrum Hotelowo-Konferencyjno-Rekreacyjne
Docelowo oferujące około 200 pokoi hotelowych, 4 sale bankietowe, 5 sal konferencyjnych, 2 restauracje, kręgielnię, aquapark i spa w standardzie hotelu czterogwiazdkowego.

Obecnie w skład obiektu wchodzą dwa budynki stojące na dwóch działkach, połączone architektonicznie łącznikiem i jedną ideą.

Część pierwsza nieruchomości
W 1993 roku rozpoczęła działanie mała restauracja z 10 pokojami, która z biegiem czasu zmieniła się w obiekt bankietowo-konferencyjny z 50 pokojami, w tym 11 o podwyższonym standardzie typu superior, częścią bankietową i konferencyjną oraz restauracją składającą się z dwóch klimatyzowanych sal mogących pomieścić łącznie 90 osób.

Powierzchnia użytkowa tej części nieruchomości wynosi 2 220,9m2. Nieruchomość gruntowa o powierzchni 1 845m2 zabudowana jest budynkiem 3-kondygnacyjnym z użytkowym poddaszem. W dominującej części budynek nie jest podpiwniczony, posiada piwnicę o powierzchni użytkowej 10m2.

Część druga nieruchomości
W 2004 roku przystąpiono do budowy nowej części obiektu, który zgodnie z projektem liczyć miał 19 208,2m2 powierzchni całkowitej, 15 749m2 powierzchni użytkowej. Budowa nie została jednak zakończona. Zgodnie z danymi z operatu szacunkowego z dnia 30.07.2020 r. ogólnie stan prac wykonanych oszacowano na 55%.

Nieruchomość jest zabudowana budynkiem 5-kondygnacyjnym, w większej części podpiwniczonym, przylegającym do budynku funkcjonującego jako "Motel pod Lipami". Komunikacja pionowa to 6 klatek schodowych oraz dwa dźwigi osobowo-towarowe. Budowane centrum bankietowo-konferencyjne łączy w sobie funkcje hotelowo-rekreacyjną, konferencyjną, sportowo-rekreacyjną oraz towarzyszącą handlu i gastronomii. O wielofunkcyjności miejsca świadczy przewidziana możliwość organizacji różnego rodzaju imprez: wesel, konferencji, imprez integracyjnych i okolicznościowych.

Według projektu inwestycja podzielona jest na trzy segmenty: segment I - część hotelowo-bankietowo-rekreacyjna, segment II - część usługowa oraz segment III - część basenowa i spa.

Segment I bezpośrednio przylega do istniejącej zabudowy działającego obiektu hotelowego, i jest z nim skomunikowany za pomocą klatki schodowej. Stan techniczny segmentu I jest bardzo dobry. Stan zaawansowania prac w tym segmencie oceniono na 60%: wymagający umeblowania i wyposażenia w części hotelowej oraz różnych prac wykończeniowych. Pod uwagę wzięto zakres wykonanych robót, stan techniczny i funkcjonalny wybudowanych elementów budynku.

Pierwszy segment obejmuje m.in. dobrze prosperującą kręgielnię - centrum rozrywkowe Tokyo Station. Kręgielnia posiada najnowszy system bowlingowy dostępny na rynku: 12 profesjonalnych torów do bowlingu wyposażone są w specjalne bandy, które ułatwiają trafienie do celu oraz lekkie kule; mieści również salę gier (sześć 9-stopowych stołów do bilardu, dart, piłkarzyki), pizzerię, vip room oraz salę klubową z profesjonalnym nagłośnieniem, parkietem do tańca; doskonale wyposażony bar.

Drugi segment wymaga prac wykończeniowych z uzupełnieniem stolarki okiennej, drzwiowej, wykończenie prac tynkarskich, wyłożenia glazury, terakoty i wykładzin, balustrady oraz docelowe wyposażenie i umeblowanie. Stan do wykończenia określono w operacie szacunkowym na 50%. Nabywca zdecyduje również czy zamknąć etap dalszej rozbudowy poprzez przeprojektowanie i zakończenie budowy na drugim segmencie z możliwością przeprojektowania na nowy obiekt w segmencie III. Stan techniczny dobry. Segment II jest w stanie surowym częściowo zamkniętym. Do wykończenia jest 80 pokoi, powierzchnia holu-wejścia, powierzchnie z przeznaczeniem na usługi. 60 pokoi w stanie surowym.

Powierzchnia użytkowa istniejącej zabudowy wynosi 11 980m2.

Realizacji segmentu III - części basenowej i spa o wielkości 3 768,9m2 - nie rozpoczęto, z tego powodu oferta nie opiewa na powierzchniach podanych w projekcie budowy. Projektowane powierzchnie trzeciego segmentu nie są również uwzględnione w wycenie rzeczoznawcy majątkowego.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • pomorskie
Miasto Łęgowo
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 23500000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/15-000-m2-centrum-zdrowia-rekreacji-hotel-ID4boY1.html#781425e8d4

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej