• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2018-07-05
  • Identyfikator ogłoszenia: #30228

Dochodowy hotel na sprzedaż

Polecamy do kupna budynek hotelowo-restauracyjny z funkcją SPA, znajdujący się W Środzie Wlkp przy ulicy Brodowskiej, kategoryzowany jako hotel 3 gwiazdkowy.

Nieruchomość posadowiona jest na działce będącej w użytkowaniu wieczystym, o powierzchni 7730 m2. Budynek składa się z trzech zasadniczych części-budynek hotelowy 4- kondygnacyjny, przyległy do niego parterowy budynek SPA, oraz przyległy do szczytowej ściany hotelu 3-kondygnacyjny budynek restauracyjny. Został wybudowany w latach 70. i gruntownie zmodernizowany w latach 2001-2008.

Na parterze hotelu znajduje się między innymi recepcja, strefa SPA z basenem o powierzchni prawie 200 m2, gabinetami kosmetycznymi oraz gabinetami masażu, łazienkami i szatniami. Dodatkowo umieszczono na parterze dwie sale bankietowe, szatnię, kotłownię, pralnię oraz pomieszczenia techniczne. Cała powierzchnia parteru zajmuje 875 m2.

Na pierwszym piętrze znajduje się 10 pokoi gościnnych z łazienkami, w tym jeden apartament. Również na tej kondygnacji wybudowano kuchnię z chłodniami, biuro, magazyny, zmywalnię oraz toalety. Powierzchnia całego pierwszego piętra to 598 m2.

Piętro II budynku zajmuje kolejnych 10 pokoi gościnnych z łazienkami, duża 300 m2 sala bankietowa, magazynki i toalety, całość o powierzchni 635 m2.

Na piętrze III położone są kolejne 10 pokoi z łazienkami, powierzchnia całości obejmuje 243 m2.
Całość budynku jest utrzymana w stanie dobrym, wykazuje umiarkowany stopień zużycia.
Dodatkowo rozpoczęto rozbudowę budynku hotelowego o dodatkowe pokoje gościnne oraz sale konferencyjne. Powierzchnia zabudowy nowej części to 447 m2, powierzchnia całkowita 1203 m2 a powierzchnia użytkowa 821 m2. Mają się tu znajdować dwie sale konferencyjne z zapleczem oraz 18 pokoi, z czego 6 to apartamenty. Na dzień dzisiejszy stan zaawansowania prac budowlanych budynku, określa się jako surowy otwarty.

Teren dookoła jest zagospodarowany, utwardzony, w tylnej części działki znajduje się miejsce dla imprez plenerowych. Hotel obsługuje dużo imprez rodzinnych takich jak wesela itp. Jest również lubiany i uznany przez klientów często podróżujących po kraju w celach biznesowych, głównie ze względu na znakomite położenie przy drodze krajowej nr 11 oraz rozsądne ceny pobytu.

Nieruchomość jest zaopatrzona w media takie jak energia, kanalizacja, również deszczowa, wodę z wodociągu miejskiego, ogrzewanie zapewnia nowoczesna kotłownia gazowa.
Obiekt ma duży potencjał rozwojowy, zwłaszcza na rynku lokalnym, po dokończeniu rozbudowy będzie ciekawą alternatywą dla pozostałych podobnych obiektów w regionie.

Posiadamy pełną dokumentację inwentaryzacyjną obiektu oraz operat szacunkowy wykonany przez rzeczoznawcę majątkowego w lipcu 2017 roku, szacujący wartość nieruchomości na kwotę 6 300 000 zł na dzień wizji lokalnej, oraz na kwotę 8 400 000 na dzień zakończenia inwestycji.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • wielkopolskie
Miasto Środa Wielkopolska
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 4500000 zł
Czy firma jest zyskowna? Tak
Uwagi

źródło: www.remax-polska.pl/

Dodatkowe informacje

nazwa firmy/marka handlowa Dostępne w wersji Premium

Potrzebujesz więcej informacji o ofercie? Wiemy znacznie więcej!

  • wyniki finansowe
  • perspektywy rozwoju
  • analiza konkurencji
  • wiele innych

Jesteś zainteresowany?

Zapoznaj się ze szczegółzami oferty Premium w serwisie StartInvest

Uzyskaj dostęp Premium »

Jesteś zainteresowany?

Poznaj szczegóły naszej oferty i uzyskaj dostęp do informacji Premium

tel.: (86) 275 85 83

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej