• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2022-01-11
  • Identyfikator ogłoszenia: #53224

Hotel nad morzem na sprzedaż

Przedmiotowa nieruchomość znajduje się w m.Chłopy gm. Mielno.
Bezpośrednie otoczenie nieruchomości stanowią obiekty zabudowy mieszkalno- pensjonatowej oraz wczasowej. Odległość od plaży morskiej 15m .
Nieruchomość gruntowa zabudowana;

Atrakcyjność położenia oraz dostępność komunikacyjną uznaje się za b.dobrą.
Chłopy – nadmorska wieś letniskowa w północno-zachodniej Polsce, nad Morzem Bałtyckim ,na Wybrzeżu Słowińskim, położona w woj. zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno, 5km na zachód od Mielna. Według danych z 2006 roku wieś posiadała 223 mieszkańców. Atrakcją Chłopów jest przystań rybacka, , gdzie kutry są bezpośrednio wyciągane z morza na brzeg wyciągarką linową, i na przystani można zaopatrzyć się w świeżą rybę.
Mielno – to duża miejscowość nadmorska w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, siedziba gminy Mielno. Położona nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, na Wybrzeżu Słowińskim. Miejscowość z letnim kąpieliskiem morskim. Wraz z sąsiednią miejscowością Unieście stanowi jeden z wielu kompleksów wypoczynkowo-rekreacyjnych polskiego wybrzeża. Wieś według danych z 31 grudnia 2006 r. zamieszkuje 2184 mieszkańców. To wszystko wpływa na przyciąganie inwestorów polskich i zagranicznych a tym samym powoduje , że ceny nieruchomości w gminie Mielno osiągają stosunkowo wysoki poziom.

Opis nieruchomości
Działka zagospodarowana i ogrodzona, na nieruchomości znajdują się dwa parkingi, boisko do siatkówki i plac zabaw dla dzieci.
Teren działki płaski, ograniczony od strony północnej skarpami wydm morskich porośniętych lasem , o różnicy wysokości do 2,5m w stosunku do płaskiego terenu działki ośrodka. Uzbrojenie działki pełne : - woda, e. elektryczna, kanalizacja sanitarna, gaz ziemny. Dojazd ulicą utwardzoną asfaltem. Odległość od plaży morskiej kilkanaście metrów. Ośrodek położony bezpośrednio przy przymorskim lesie ochronnym zlokalizowanym na wydmach.
Na terenie nieruchomości obejmującej działkę gruntu nr 306 znajdują się trzy budynki murowane , dwu i trzykondygnacyjne, niepodpiwniczone.

BUDYNEK WIELOFUNKCYJNY „A”
Liczba kondygnacji: II.
Powierzchnia zabudowy: 950 m2
Powierzchnia użytkowa: 1411,30 m2.
Kubatura: 6129,0 m3


BUDYNEK Hotelowo rehabilitacyjny „B”
Widok z balkonów budynku na morze.

Liczba kondygnacji: III(w tym użytkowe poddasze). Powierzchnia zabudowy: 431 m2
Powierzchnia użytkowa: 1014,9 m2.
Kubatura: 4042,0 m3 Rok budowy budynku: 2008 rok.
Fundamenty: żelbetowe.
Ściany: murowane, z bloczków z betonu komórkowego, zewnętrzne ocieplone styropianem; ściany konstrukcyjne wewnętrzne wykonane z bloczków ceramicznych; ścianki działowe z różnych materiałów: bloczki ceramiczne, cegła dziurawka, płyty gipsowo-kartonowe na stelażu metalowym.
Stropy żelbetowe gęstożebrowe.
Schody żelbetowe(wewnętrzne w okładzinie z płyt granitowych, balustrady ze stali kwasoodpornej), stalowe ocynkowane(zewnętrzne ewakuacyjne).W budynku winda  Dach: posiada dach wielospadowy o konstrukcji drewnianej kryty dachówką
Okna z profili PCV , połaciowe drewniane typu Velux.  Drzwi: drewniane, typowe.
Tynki-wewnętrzne cem.-wapienne oraz z płyt gipsowo-kartonowych; częściowo malowane, częściowo tapetowane, w części pomieszczeń ściany wyłożone glazurą (łazienki , pomieszczenia bazy zabiegowej, kotłownia).  Elewacje-tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych.
Podłogi i posadzki betonowe, wyłożone zależnie od rodzaju pomieszczeń wykładziną dywanową, wykładziną PCV lub terakotą.
Instalacje techniczne: budynek uzbrojony w instalację energetyczną, wodociągową z sieci
gminnej, kanalizacyjną z podłączeniem do sieci gminnej, telefoniczną, RTV, alarmową i p.poż.
Ogrzewanie: co i cw w oparciu o kotłownie z kotłem na gaz ziemny. Dodatkowo instalacja solarna do ogrzewania wody (solary na dachu budynku).
Budynek zawiera pokoje sypialne, sale ćwiczeń rekreacyjnych, zaplecze odnowy biologicznej ,pomieszczenia zabiegowe oraz zaplecze administracyjno-gospodarcze związane z obsługą pensjonatu .
Stan techniczny budynku dobry(stopień zużycia technicznego 8%). Standard wykończenia dobry.

BUDYNEK Hotelowo - rehabilitacyjny „C”

Liczba kondygnacji: III(w tym użytkowe poddasze). Powierzchnia zabudowy: 139 m2
Powierzchnia użytkowa: 328,60 m2. Kubatura: 1327,00 m3 Rok przebudowy budynku: 2003 rok.
Fundamenty: żelbetowe.
Ściany: murowane, z bloczków z betonu komórkowego, zewnętrzne ocieplone styropianem; ściany konstrukcyjne wewnętrzne wykonane z bloczków ceramicznych; ścianki działowe z różnych materiałów: bloczki ceramiczne, cegła dziurawka, płyty gipsowo-kartonowe na stelażu metalowym.
Stropy żelbetowe gęstożebrowe.
Schody żelbetowe(wewnętrzne).
Dach: posiada dach wielospadowy o konstrukcji drewnianej kryty blachodachówką
Okna z profili PCV , połaciowe drewniane typu Velux. Drzwi: drewniane, typowe.
Tynki-wewnętrzne cem.-wapienne oraz z płyt gipsowo-kartonowych; częściowo malowane, częściowo tapetowane, w części pomieszczeń ściany wyłożone glazurą
(łazienki ).
Elewacje-tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych.
Podłogi i posadzki betonowe, wyłożone zależnie od rodzaju pomieszczeń wykładziną
dywanową, wykładziną PCV lub terakotą.
Instalacje techniczne: budynek uzbrojony w instalację energetyczną, wodociągową z sieci gminnej, kanalizacyjną z podłączeniem do sieci gminnej, telefoniczną, RTV, alarmową i p.poż.
Ogrzewanie: co i cw w oparciu o kotłownie z kotłem na gaz ziemny. Dodatkowo instalacja solarna do ogrzewania wody (solary na dachu budynku). Budynek zawiera pokoje sypialne .
Stan techniczny budynku dobry(stopień zużycia technicznego 10%). Standard wykończenia dobry.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • zachodniopomorskie
Miasto Chłopy
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 12500000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/hotel-nad-morzem-20-metrow-do-plazy-cena-netto-ID4cb3b.html

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej