• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2019-10-11
  • Identyfikator ogłoszenia: #45921

Na sprzedaż hotel- pałacyk

PAŁACYK - zabytkowy budynek z 1901 roku, spełniający obecnie funkcję hotelu, z powodzeniem odwiedzany przez turystów z różnych stron świata. Ten czynny obiekt hotelowy z wyjątkowym charakterem zarówno elewacji jak i wnętrza znajduje się w samym centrum uzdrowiska ŚWIERADÓW ZDRÓJ, niespełna 100m od głównego deptaka w parku zdrojowym.

STRUKTURA BUDYNKU:
Budynek o łącznej powierzchni użytkowej 642m2, podzielony jest na dwie częśći:
- część hotelowa o powierzchni 511m2, w której znajduje się 14 pokoi 2/3/4 osobowych
- część mieszkalna o powierzchni 131m2, przeznaczona dla obsługi hotelu. ta część składa się z trzech pokoi z łazienkami, korytarza, pomieszczenia gospodarczego. Ta część wyłącznie do użytku prywatnego właścicieli/ zarządców budynku.
Ponad to przyziemie budynku stanowi pomieszczenia gospodarcze ( kuchnie, pomieszczenia zabiegowe, magazynowe).
Do dyspozycji gości jest przestronna sala konsumpcyjna z dostępnym barem. Hotel w obecnej swojej działalności oferuje również wyżywienie dla swoich gości.

DANE TECHNICZNE:
Obiekt wybudowany z 1901 w technologii tradycyjnej. Fundamenty z kamienia i cegły. Ściany nośne z cegły, ściany działowe częściowo z cegły i płyt GK. Stropy w przyziemiu ceramiczne, pozostałe stropy drewniane. Dach o konstrukcji drewnianej kryty dachówką ceramiczną. Na ścianach gładzie, na podłogach deska i panele. W łazienkach płytki.

WNĘTRZE:
Sercem nieruchomości niewątpliwie jest HALL, który ma wysokość dwóch kondygnacji z galeriowym korytarzem wokół, z którego są wejścia dookoła do poszczególnych pokoi. W hallu ściany oraz wysoki sufit obłożone są drewnem, drzwi do pokoi w starym stylu, duże, również drewniane nadają szczególnego charakteru. Na górę prowadzą piękne drewniane schody podparte na filarach sięgających aż do sufitu. Wygodne pokoje z łazienkami, czyste, zadbane mają również swój urok.


LOKALIZACJA:
Nieruchomość zlokalizowana jest przy cichej ulicy odbiegającej bezpośrednio od głównego deptaka w Świeradowie. Jest to ścisłe centrum z dostępem do Parku zdrojowego i pobliskich atrakcji uzdrowiskowych.

Pałacyk jest doskonałym miejscem wypadowym w okoliczne góry. W pobliżu szlaki turystyczne piesze i rowerowe, które prowadzą Na Stóg Izerski i okalające przepiękne Izery. To tutaj, 2h drogi natrafimy na słynną CHATKĘ GÓRZYSTÓW, gdzie zjemy najlepsze w Polsce naleśniki z jagodami! O CHATCE Ta okolica jest mekką dla SINGLE TRACKów i turystycznych tras rowerowych dla rowerzystów w różnym stopniu zaawansowania.

Dodatkowym atutem jest bliskość nowoczesnej kolejki gondolowej SKI&SUN na STÓG IZERSKI - zaledwie 2 km/ 5 min, gdzie znajduje się ośrodek narciarski O GONDOLI SKI&SUN- jeden z najlepiej rozwijających się ośrodków sportów zimowych na Dolnym Śląsku. Dodatkową atrakcją są trasy biegowe dla narciarzy biegowych.

GOTOWY DOCHODOWY BIZNES
Nieruchomość oferuje 14 pokoi z łazienkami, które mogą pomieścić jednocześnie 31 osób. Ponadto poddasze wykorzystane jest dla pracowników oraz właścicieli zajmujących się na co dzień prowadzeniem ośrodka. Duża sala restauracyjna służy do obsługi gości, organizowane są tam również imprezy okolicznościowe ( komunie, sylwester, andrzejki itp. ). Istnieje możliwość reaktywacji prowadzenia restauracji - bliskość deptaka i deficyt dobrych kulinarnych miejsc w Świeradowie otwiera furtkę na poszerzenie oferowanej usługi.
Dodatkowo na parterze znajdują się pomieszczenia, które idealnie nadają się na gabinety masażu, odnowy biologicznej czy kosmetyki.

DZIAŁKA:
Nieruchomość leży na zagospodarowanej działce o powierzchni 1046m2. Na terenie znajduje się kilka miejsc parkingowych, całość jest ogrodzona siatką, brama zamykana na pilota. Teren zadrzewiony i zakrzewiony, z oczkiem wodnym i miejscem, gdzie można na powietrzu posiedzieć i zjeść posiłek.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • dolnośląskie
Miasto Świeradów-Zdrój
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 2600000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/oferta/piekny-palacyk-przy-parku-zdrojowym-ID42ynE.html#f1da89c7fb

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej