• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2019-03-07
  • Identyfikator ogłoszenia: #42840

Na sprzedaż nieruchomość-restauracja

Na sprzedaż unikatowa „Wodna Wieża” została uznana za NAJLEPSZĄ restaurację 2018 r w prestiżowym przewodniku „POLAND 100 BEST RESTAURANT”.

PRZEDMIOT SPRZEDAŻY:
Nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem wieży wodnej zaadoptowana
i przebudowana, pełni funkcję restauracji w Pszczynie.
Działka niezabudowana wykorzystywana jest jako droga wewnętrzna i parking.
Powierzchnia łączna gruntów wynosi 0,0923 ha.
Zestawienie powierzchni budynku:
Powierzchnia użytkowa 1031,80 m2
Powierzchnia zabudowy 281,30 m2
Powierzchnia całkowita 1 600,50 m2
Kubatura 2 972,60 m3
Wysokość budynku 39,60 m

Pszczyna- miasto w województwie śląskim, gm. Pszczyna, często nazywane Perłą Górnego Śląska. Blisko do węzła autostrady A4 (32km), oraz wjazd na trasę S1 (20km).

OPIS BUDYNKU WODNEJ WIEŻY:
Historia wieży
Wodna Wieża powstała w 1926 roku. Wybudował ją Jan Gustaw Grycz, znany twórca konstrukcji żelbetowych. Przez lata służyła utrzymywaniu stabilnego ciśnienia w miejskich wodociągach. Była tu także łaźnia, w której mieszkańcy Pszczyny zażywali kąpieli lub relaksowali się podczas masażu. Coraz bardziej popularne łazienki w domach z czasem sprawiły, że łaźnia przestała być pszczynianom potrzebna.

WYKOŃCZENIE BUDYNKU:
Budynek w związku z przebudową wykonany został w różnych technologiach budowlanych. Stara część budynku wykonana została jako żelbetowy układ słupowo – ryglowy powiązany stropami. Do tej części dobudowany został trzon komunikacyjny pionowy zawierający klatkę schodowa łączącą wszystkie kondygnacje z parterem oraz szyb windy osobowej. W budynku znajduje się również szyb windy towarowej biegnący od parteru do ostatniego piętra oraz szyb windy towarowej pomiędzy kuchnia a pomieszczeniami przygotowalni produktów.

INSTALACJE:
Ogrzewanie całego budynku odbywa się za pomocą instalacji centralnego ogrzewania wodnego zasilanego z kotłowni gazowej znajdującej się na poddaszu budynku z dwóch kotłów VIESSMANN VITODENS 200.

Budynek wyposażony jest w wewnętrzną instalacje przeciwpożarowa, instalacje sygnalizacji pożaru opartą na czujnikach dymowych podłączonych ze stanowiskiem centrali Powiatowej Straży Pożarnej, system oddymiania i usuwania gazów pożarowych, wewnętrzna instalacje tryskaczy i pomp (zbiorniki na wodę do instalacji znajdują się w piwnicy) Budynek klimatyzowany.

WYSTRÓJ:
Cały wystrój wewnętrzny i aranżacja wnętrz są autorskim projektem właścicieli. Klatka schodowa, winda osobowa a zawłaszcza piętro VIII wykonane zgodnie z ideą „steampunku/industrial”.

Wszystkie pomieszczenia, klatka schodowa, winda wykonane są z materiałów wysokiej klasy bardzo starannie, zadbano o każdy szczegół wykończenia i wyposażenia całego budynku.

Informacje podstawowe

Branża
  • gastronomia, catering
Województwa
  • śląskie
Miasto Pszczyna
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 4500000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/oferta/wodna-wieza-poland-100-best-restaurant-ID3UAHS.html#ec9cb7ca15

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej