• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2023-04-04
  • Identyfikator ogłoszenia: #58365

Na sprzedaż obiekt hotelowy

Wyjątkowa nieruchomość - obiekt o charakterze hotelowym/pensjonatowym, zlokalizowany w zabytkowym budynku wpisanym do rejestru zabytków, położony w centralnej części Sopotu, przy jednej z najstarszych ulic kurortu - Tadeusza Kościuszki, w sąsiedztwie willi, unikatowych rezydencji i zabytkowych kamienic.

Rewitalizacja tego historycznego budynku na obiekt hotelowy w 2017r zdobyła wyróżnienie konserwatorskie. Ceglany budynek dawniej pełniący funkcję stajni został wiernie odtworzony pod względem pierwotnego wyglądu zew. jednocześnie zachowując wszystkie proporcje i detale. Prace objęły konserwację i rekonstrukcję detalu sztukaterskiego, pełną rekonstrukcję stolarki oraz odtworzenie w części dachu dekoracyjnego, blaszanego zadaszenia okienka lukarny. Do prac konserwatorsko-rekonstrukcyjnych użyto dachówki patynowanej oraz dobieranej wg. oryginału, ręcznie wykonanej cegły produkcji rzemieślniczej. Po pieczołowicie wykonanych pracach remontowych, budynek ten odzyskał dawny blask i stanowi piękną wizytówkę przedwojennej architektury w kurorcie.


Budynek o pow. całkowitej 547m2 (użytkowej 336m2) położony jest na płaskiej, częściowo ogrodzonej działce o pow. 514m2 z dostępem do drogi publicznej. Działka w drugiej linii zabudowy, utwardzona kostką betonową, zadbana, zagospodarowana trawą i krzewami ozdobnymi, na której wydzielono 6 miejsc parkingowych. Działka uzbrojona w media techniczne; sieć wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczową, elektroenergetyczną, teletechniczną oraz sieć gazu ziemnego.


Nieruchomość składa się z trzech kondygnacji nadziemnych, na których funkcjonuje obecnie 5 apartamentów, każdy z aneksem kuchennym, łazienką oraz z systemem indywidualnie sterowanej klimatyzacji:
- parter - 2 apartamenty o pow. 21m2 i 40m2
- I piętro- 2 apartamenty o pow. 30m2 i 45m2
- II piętro - 1 rodzinny apartament o pow. 50m2 z tarasem (ok 30m2)
oraz jednej na poziomie -1 o pow. 124,1m2, na której możliwe jest zaaranżowanie kolejnych dwóch apartamentów lub strefy rekreacyjnej ze Spa, sauną, jacuzzi i siłownią.
Zarówno części wspólne jak i apartamenty zostały wykończone w wysokim standardzie.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • pomorskie
Miasto Sopot
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 6999000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/zabytkowy-pensjonat-w-centrum-sopotu-ID4knRu

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej