• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2022-10-11
  • Identyfikator ogłoszenia: #56929

Na sprzedaż pałac- sala weselna, pokoje

Zapraszamy do składania ofert zakupu pałacu w stylu neogotyckim. Odrestaurowana romantyczna budowla wybudowana ok. 1860 roku dla Anastazego Radońskiego a następnie przebudowana w 1890 r na kształt średniowiecznego zamku.

Pałac jest posadowiony na działkach o powierzchni łącznie 8 ha, otoczony malowniczym parkiem krajobrazowym z nasadzeniami wielu gatunków drzew liściastych.

Pałac posiada trzy kondygnacje nadziemne w których znajdziemy salę balową. sale jadalną, salę zieloną oraz kominkową, zaplecze gastronomiczne, oranżerię- ogród zimowy, oraz pomieszczenia gospodarcze. 20 pokoi z łazienkami oraz cztery pokoje zaadaptowane z pomieszczeń biurowych z łazienką na korytarzu.

W piwnicy pałacowej znajduje się bar.

Obiekt wraz z dostawkami dysponuje max. 60 miejscami noclegowymi. Na terenie parku posadowiony pawilon weselny z zaprojektowanym zapleczem o powierzchni 450 m2. Sala weselna 375 m2, kuchnia 60 m2 oraz sanitariaty 15 m2. Wyposażony w instalację kanalizacyjną oraz elektryczną.

Pałac wyposażony we własne centralne ogrzewanie doprowadzone z zewnętrznej kotłowni. Budynek w pełni skanalizowany wraz ze zbiornikiem bezodpływowym.

Na terenie duży staw oraz dwa pełnowymiarowe korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią.

Pałac zanurzony w zieleni otaczającego parku, sąsiedniej Puszczy Zielonki, w otoczeniu Lednogórskiego Parku Krajobrazowego.

Obiekt obecnie nieużytkowany, wymaga odświeżenia oraz remontu. Budynek pałacu przeszedł kapitalną modernizację w 1996 r wraz z otaczającym parkiem. Teren ogrodzony i monitorowany. Podjazd w kształcie dużego koła utwardzony kostką brukową oświetlony latarniami parkowymi.

Istnieje możliwość dokupienia budynku oficyny przy wjeździe na teren o powierzchni ok. 500 m2. Budynek do kapitalnego remontu pod nadzorem konserwatora zabytków.

Powierzchnia całkowita 950,5 m2

Parter- 381 m2

Piętro- 391 m2

Poddasze- 116,5 m2

Piwnica- 72 m2.
- brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
- w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego MR- strefa zurbanizowana siedliskowa z zadrzewieniami i krzewami
- park zinwentaryzowany

Oferujemy możliwość sporządzenia dla Państwa umów przedwstępnych i aneksów do umów przedwstępnych, pełnomocnictw oraz innych dokumentów obiegu prawnego, w zależności od potrzeb. Pomożemy również załatwić formalności związane z dziedziczeniem nieruchomości. Rzetelność i poprawność sporządzonych dokumentów gwarantują prawnicy z wieloletnim stażem, przy cenie konkurencyjnej względem usług notarialnych. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w sekcji Kontakt- Biuro- na naszej stronie.

Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • wielkopolskie
Miasto Krześlice
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 4800000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/palac-romantyczny-30-km-od-poznania-ID4iMEH.html

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej