• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2021-09-06
  • Identyfikator ogłoszenia: #52758

Na sprzedaż Pensjonat

Wspaniała posiadłość o unikalnym położeniu nad rzeką Marózką i jeziorem Pawlik przy lesie.

Może w tym miejscu być prowadzona dalej bardzo dochodowa działalność pensjonatowa jak również można stworzyć tu unikalnie położoną posiadłość prywatną.

Dotychczasowa forma prowadzenia działalności agroturystyka - podatek 180 zł rocznie - wystarczy posiadać 1ha fizyczny gruntów rolnych i zamieszkać lub zameldować się w budynku wynajmowanym.

Swaderki są wyjątkowe w szerokim obrębie małej wsi (15 domów) są cztery jeziora (Pawlik, Maróz, Poplusz, Wysokie) i dwie rzeki (Marózka i Swaderki). W promieniu 10 km znajduje się kolejne kilkanaście jezior z największymi i najpiękniejszymi- jeziorem Plusznym i jeziorem Łańskim. Swaderki otoczone są nieprzebranymi lasami w promieniu od 15 do 40 km. Jest to Puszcza Napiwodzko-Ramucka obszar Natury 2000.

Przedmiotem sprzedaży jest działający pensjonat składający się z 3 apartamentów dwupoziomowych z kominkami o pow. 45 m2 każdy oraz z dwóch apartamentów studio o powierzchni 35 m2. Każdy z apartamentów ma łazienkę i w pełni wyposażony aneks kuchenny oraz własny taras.

W budynku głównym pensjonatu znajduje się również duży podpiwniczony apartament dla gospodarzy/właścicieli o powierzchni 120 m2.

Na terenie istnieje jeszcze pięć budynków gospodarczych o powierzchni od 15 do 35 m2 powierzchni zabudowy spełniających różne funkcje magazynowe i warsztatowe.

Nieruchomość składa się z dwóch działek: działki numer 16/2 pod budynkami głównymi 1.666 m2 i działki numer 16/4 - 4.570 m2, z 130 metrową linią brzegową rzeki Marózki oraz z udziału w działce 16/6 o powierzchni 5.551 m2 zapewniający dostęp do jeziora Pawlik.

Oczywiście jeśli ktoś nie lubi lub boi się współwłasności absolutnie nie musi tego udziału brać. Działki 16/2 i 16/4 są absolutnie cudownie samowystarczalne.

Jeśli kwota za całość jest dla Ciebie zbyt wysoka kup jeden z apartamentów (apartamenty są całkowicie samodzielne i niezależne) to znaczy kup z rodziną lub znajomymi całość płacąc tylko za część.

Na geoportalu powiatu olsztyńskiego można obejrzeć działki i ich parametry.

W związku z faktem, iż są to całkowicie niezależne od siebie apartamenty i tym, że teren do dyspozycji gości ma 6.236 m2 + 5,551 m2 czasy covidowej zarazy okazały się najlepsze w dwudziestosześcioletniej historii pensjonatu z obłożeniem od maja do końca września wynosi powyżej 90 procent. Pensjonat ma grono stałych gości stanowiących 50 procent wszystkich wypoczywających w Swaderkach.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • warmińsko-mazurskie
Miasto Swaderki
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 2900000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/swaderki-doskonala-inwestycja-posiadlosc-pensjonat-ID4cdJo

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej