• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2023-03-13
  • Identyfikator ogłoszenia: #58180

Na sprzedaż pensjonat

Pensjonat w czystej i spokojnej okolicy w miejscowości Grabownica koło Krośnic, w centrum Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy", ok. 60 km od Wrocławia.
Powierzchnia użytkowa pensjonatu: 782,25 m2

Całkowita powierzchnia działki budowlanej: 11.000 m² pod zabudowę pensjonatową. Istnieje możliwość dokupienia przyległych gruntów ornych - 31.600 m².


Idealne warunki np. na dom spokojnej starości (stopa zwrotu w przypadku adaptacji na dom spokojnej starości wynosi ok. 15%!), małe pole golfowe (9 dołków) itp.
Główny budynek pensjonatu, oddany do użytkowania w 2009 roku, to 3-kondygnacyjny obiekt o pow. użytkowej 686,1 m², rozbudowany w latach 2013 - 2015 o oranżerię o powierzchni użytkowej 96,15 m². Łączna powierzchnia użytkowa budynku z oranżerią wynosi 782,25 m².
W głównym budynku znajdują się:
na parterze: sala konsumpcyjno-konferencyjna na ok. 70-80 osób, bar z recepcją, 1 pokój dla niepełnosprawnych, kuchnia z zapleczem i częścią socjalną, 3 WC, taras, kotłownia
na 1 i 2 piętrze: 17 pokoi 2-, 3- i 4-osobowych - wszystkie z łazienkami, w 8 pokojach balkony (łączna ilość miejsc noclegowych: 45)
Oranżeria na parterze: wyjście na taras, panorama z trzech stron na otaczające pola i łąki.
W całym obiekcie: jesionowe, olejowane parkiety (oprócz korytarzy i klatki schodowej), w oranżerii podłoga z olejowanych desek dębowych, eleganckie dębowe drzwi, meble w jadalni i w pokojach z litego drewna.
Obiekt wyposażony w wentylację, telewizję satelitarną, bezprzewodowy internet (wifi na parterze), alarm, instalację oddymiania oraz spełniający wszystkie wymogi techniczne, sanitarno-higeniczne, bezpieczeństwa ppoż. obowiązujące w gastronomii. W pokojach przyłącza instalacji telefonicznej i RTV. Klimatyzacja w sali jadalnej i w oranżerii.
Na działce znajdują się
- 2 oczka wodne,
- drewniany budynek gospodarczy pokryty blachodachówką (25 m²)
- oraz pawilon biesiadny (50 m²) na ok. 40 osób.
Własna oczyszczalnia ścieków, skomputeryzowany węzeł grzewczy (gaz z butli i/lub drewno) oraz pompy ciepła. Odwodnienie i oświetlenie terenu. Parking i drogi wewnętrzne utwardzone i obramowane krawężnikami z kostki granitowej, wjazd i rondo przed budynkiem wyłożone kostką.
Oferta sprzedaży obejmuje całą nieruchomość z działką budowlaną i wyposażeniem.
Pensjonat położony jest w spokojnej, ekologicznie czystej okolicy. Obiekt otaczają Stawy Milickie, znajdujące się w światowym programie "Living Lakes" (żyjące jeziora) - międzynarodowa sieć jezior i innych zbiorników wodnych, charakteryzujących się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi. Obecnie na liście Living Lakes znajdują się 33 akweny (przede wszystkim jeziora), m.in. Bajkał, Jezioro Bodeńskie, Morze Martwe, Balaton, Titicaca w Boliwii, Jezioro Wiktorii i Jezioro St. Lucia w Afryce oraz Stawy Milickie. W Dolinie Baryczy występuje ponad 270 gatunków ptaków, m.in. orzeł bielik, bocian czarny oraz wiele rzadkich gatunków gęsi i kaczek.

Informacje podstawowe

Branża
  • nieruchomości komercyjne
Województwa
  • dolnośląskie
Miasto Grabownica
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 2650000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-hotel-pensjonat-wroclaw-dolina-baryczy-ID4kF06

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej