• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2023-08-07
  • Identyfikator ogłoszenia: #59250

Na sprzedaż Pensjonat

Malowniczy pensjonat (Gościniec 'Pod Lipami') w centrum legendarnych Kruszynian, miejscowości założonej przez polskich Tatarów, sprowadzonych tu przez króla Jana III Sobieskiego w XVII wieku.

Nieruchomość znajduje się na działce o powierzchni 0,770 ha położonej w samym sercu malowniczej wsi o charakterystycznej zabudowie, typowej dla polskich Kresów, wśród pięknej zieleni, pól i lasów wschodniego Podlasia. W sąsiedztwie pensjonatu znajduje się unikalny zabytek - drewniany meczet z XVIII w., do którego codziennie przybywają turyści z całej Polski i z zagranicy, spragnieni egzotycznego klimatu miejscowości oraz kontaktu z bogatą historią tego regionu.

Nieruchomość znajduje się w odległości 9 km od przejścia granicznego z Białorusią w Bobrownikach oraz 55 km od centrum Białegostoku, na znanym podlaskim "Szlaku Tatarskim" prowadzącym z Sokółki, przez Bohoniki, Nietupę do Kruszynian.

Wjazd do pensjonatu - bezpośrednio z głównej trasy zmierzającej do zabytkowego centrum - tatarskiego kompleksu religijno-kulturowego. Kompleks zabudowań składa się z budynku głównego oraz sąsiadujących z nim pawilonów mieszkalnych, kresowej bani (sauny) oraz budynku gospodarczego. Całość można zaadoptować pod inną inwestycję np. dom spokojnej starości.

Solidny, murowany budynek, służący wcześniej jako szkoła dla potrzeb miejscowej ludności, został w ostatnich latach gruntownie zmodernizowany, wyremontowany i przystosowany na potrzeby hotelowo-restauracyjne i rekreacyjne, z licznymi dodatkowymi urządzeniami ogrodowo-parkowymi, umilającymi wypoczynek gości. Część restauracyjna z nowoczesną kuchnią, wyposażoną w najwyższej klasy urządzenia gastronomiczne. Wszystko spełnia wymogi sanepidu wraz z obowiązującymi pozwoleniami.

Nieruchomość składa się z 5 budynków o łącznej powierzchni ok. 1000 m2.
1. Budynek hotelowo-restauracyjny (700 m2), jednopiętrowy z użytkowym poddaszem, częściowo podpiwniczony (kotłownia oraz magazyn). Parter budynku stanowi część restauracyjna z recepcją, salą bankietową, hallem wypoczynkowym, kuchnią oraz pomieszczeniami dla personelu. Piętro zajmują pokoje gościnne (7 pokoi z łazienkami oraz 3-pokojowy apartament z aneksem kuchennym). Poddasze zagospodarowane jest na luksusowy apartament, wyposażony we wszelkie wygody, mogący służyć za mieszkanie dla właściciela obiektu lub apartament typu premium.
2. Dwa wolnostojące budynki hotelowe (80 m2 każdy), parterowe w pełni wyposażone i dostosowane do potrzeb kilkuosobowej grupy gości lub rodzin, z częścią kuchenną i łazienkami
3. Budynek gospodarczy (70 m2), służący jako warsztat oraz garaż na dwa samochody.
4. Pawilon wypoczynkowy z sauną (bania ruska) w nowoczesnym stylu połączonym z tradycyjną architekturą tatarską. Składa się z dwóch części - właściwej sauny wykończonej drewnem oraz rekreacyjnego pomieszczenia do odpoczynku.

Dodatkowo na terenie kompleksu znajduje się niewielka drewutnia na drewno opałowe i kominkowe. Budynek posiada centralne ogrzewanie z możliwością ogrzewania dwoma kotłami - olejowym lub węglowo-drzewnym. Woda z sieci gminnej, z budynku odprowadzono kanalizację do własnej oczyszczalni ścieków z przepompownią. Dach nowy z mansardami, kryty nową blachodachówką. Okna wymienione na PCV. Na parterze, w hallu stylowy, ozdobny kominek, część wypoczynkowa i rekreacyjna (bilard). Wokół budynku liczne, zaciszne enklawy wypoczynkowe wśród zieleni, z fontanną i nastrojowym strumykiem, możliwość grillowania na powietrzu pod dachem.

Na terenie kompleksu znajduje się parking na 20 samochodów wyłożony kostką brukową.

Cała nieruchomość ogrodzona siatką stalową, od frontu metalowym parkanem na murowanych słupach wraz z bramą wjazdową.i furtką.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • podlaskie
Miasto Kruszyniany
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 3290000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/gosciniec-pod-lipami-w-kruszynianach-ID4mAVR

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej