• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2023-05-08
  • Identyfikator ogłoszenia: #58575

Na sprzedaż Pensjonat z przyległymi działkami

Oferuję do sprzedaży piękny, przedwojenny pensjonat położony w ścisłym centrum Szklarskiej Poręby przy ul. Franciszkańskiej 12.
Zagospodarowana i ogrodzona posesja obejmuje dwie działki w użytkowaniu wieczystym: nr 569/1, i 569/2 o łącznej powierzchni 1552 m2.
Pensjonat liczy 530 m2 powierzchni użytkowej i dysponuje 14 pokojami dla gości w tym obszernym apartamentem 2-pokojowym oraz studio 2-pokojowym na poddaszu użytkowym. Maksymalne obłożenie pensjonatu obejmuje 48 gości. Z okien niemal wszystkich pokoi rozpościera się przepiękny widok na panoramę Karkonoszy.
W obiekcie funkcjonuje również kuchnia gastronomiczna wraz z dużą jadalnią, do dyspozycji gości udostępniony jest również osobny aneks kuchenny. W przyziemiu wygospodarowano także pokój dla obsługi.
Parking na posesji mieści 15 pojazdów, dla gości udostępniony jest również ogród wraz z placem zabaw.
Pensjonat przeszedł kilkuetapowy remont w latach 2011-2022. Wymieniono wszystkie okna, oraz większość instalacji. Ostatni etap obejmował kompleksową wymianę instalacji wodnej oraz c.o. na poziomie jadalni wraz z modernizacją kotłowni. Obiekt ogrzewany jest gazem miejskim. W 2022 r. wykonano kompleksowy remont elewacji zewnętrznej wraz z dociepleniem budynku.
Pensjonat funkcjonuje nieprzerwanie od wielu lat pod nazwą ,,Jeleni Róg,, i jest bardzo pozytywnie oceniany przez gości czego dowodem są liczne opinie na portalach noclegowych takich jak: booking.com, gogle miejsca i wielu innych. To bardzo dochodowa inwestycja w świetnej lokalizacji, z dużą bazą stałych klientów, z ogromnym potencjałem rozwoju i dalszej rozbudowy.
Od strony południowej posesja graniczy z trzecią działką nr 570/3 o pow. 935 m2. Działka ta stanowi drugą część oferty i została wyceniona do sprzedaży na kwotę 550 000 zł. Całość gruntu zawartego w obu ofertach to 2487 m2.
Przyległa działka od strony południowej nie graniczy z żadną zabudową dzięki czemu widok na góry jest w 100 % odkryty. Działka nie jest zadrzewiona. Teren oznaczony jest w planie zagospodarowania przestrzennego symbolem UM.9 – dla zabudowy usługowej.
Przez zabudowę usługową należy rozumieć zabudowę służącą działalności z zakresu m.in: turystyki i hotelarstwa, gastronomii, ochrony zdrowia i odnowy biologicznej, sportu i rekreacji.
Na terenach kategorii „UM” zabudowa nie może przekraczać trzech kondygnacji nadziemnych. Ustala się gabaryty zabudowy poprzez określenie następujących parametrów poszczególnych budynków:
1) maksymalna powierzchnia: 400 m2
2) maksymalna wysokość – 12 m
Na terenach kategorii „UM” powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 30% powierzchni działki.
Działka nr 570/3 nie może zostać sprzedana osobno.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • dolnośląskie
Miasto Szklarska Poręba
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 3300000 zł
Uwagi

źródło: https://sprzedajemy.pl/pensjonat-z-przyleglymi-dzialkami-szklarska-poreba-2-1b8e55-nr67295227

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej