• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2022-10-21
  • Identyfikator ogłoszenia: #57050

Na sprzedaż prosperująca restauracja

Świetna lokalizacja w otoczeniu historycznych kamienic oraz ścisłego centrum miasta tętniącego życiem. Garncarska to 112 metrów ulicy wypełnionej muzyką i atrakcjami dla mieszkańców i odwiedzających miasto turystów – raz do roku obchodzi również swoje święto. Garncarska ma olbrzymi potencjał, stała się ona miejscem spotkań osób, które pracują czy mieszkają w okolicy. Jest to przestrzeń skierowana zarówno do lokalnego użytkownika, jaki przyjezdnego. Ulica jednocześnie łączy Dworzec Główny ze Starym Miastem. W tym miejscu zaplanowano również reaktywację jednego z najstarszych gdańskich klubów „Rudy Kot” i przywróceniu w nim działalności kulturalno-rozrywkowej, co w konsekwencji przyciągnie więcej konsumentów. Oprócz atrakcyjnej lokalizacji atutem jest bliskość różnego typu miejsc pracy, urzędów, sądów i banków, a także jest to wyjątkowo dogodne położenie w stosunku do środków komunikacji miejskiej: ok. 100 m do węzła przystanków tramwajowych i autobusowych oraz 7-8 min. do Dworca PKP, PKS i SKM.

Lokal położony jest w zadbanej, 4-piętrowej kamienicy z cegły z lat ‘50 w dobrym stanie technicznym. Miejsca postojowe miejskie (płatne) dostępne są przed lokalem. Lokal usytuowany jest na parterze, wyposażony w duże witryny widoczne z ulicy oraz jedno wejście. Bezpośrednio nad lokalem znajdują się apartamenty na wynajem krótkoterminowy. W sezonie turystycznym możliwe jest zagospodarowanie powierzchni pod ogródek ok. 30 m2, mieści ok. 8 stolików 3-osobowych.

Sam lokal jest wyposażony w nową instalację elektryczną, hydrauliczną i wodno – kanalizacyjną, wymienione w 2020r. Ponadto posiada wentylację wywiewno – nawiewną, a w części parterowej klimatyzację. Kanał wentylacyjny jest niezależną instalacją zamontowaną na zewnętrznej ścianie budynku, co daje możliwości podłączenia nowych urządzeń. W lokalu zostały zamontowane kamery oraz zamki antywłamaniowe, ulica i budynek również są monitorowane, a lokal jest ubezpieczony. Podstawowe media jak ogrzewanie jest indywidualne (piec) dla całej kamienicy, woda dostarczana przez miasto.

NIERUCHOMOŚĆ:

Nieruchomość znajduje się na parterze, a swoją powierzchnią 120 m2 obejmuje dwa poziomy, gotowe i zagospodarowane pod działalność gastronomiczną. Parter ok. 60 m2 składa się z sali konsumpcyjnej na 40 miejsc siedzących wraz z drewnianym, sosnowym barem i dwoma łazienkami, na dolnym poziomie, w podpiwniczeniu ok. 60 m2, znajduje się kuchnia, zmywak, magazyn, łazienka oraz świeżo odrestaurowana druga sala konsumpcyjna na 12 osób. Wysokość pomieszczeń na parterze wynosi 3,5 m, natomiast poziomy niższy to 3 m.

Cena odstępnego zawiera:
- pełne wyposażenie gastronomiczne i barowe, w tym ekspres do kawy, zamrażarka, wyciskarka do soków, nalewak akcesoria oraz szkło barowe,
- umeblowanie: stoły, krzesła i stołki barowe, kanapy, oświetlenie, system audio nagłaśniający, elementy wystroju,
- kuchnia oraz jej pełne, dwuletnie wyposażenie, a tym szafa grzewcza, stoły chłodnicze, grill gazowy, kuchenka 6-polnikowa, frytura dwukomorowa, okap, piec konwekcyjno-parowy,
- pozwolenia, odbiór sanepidu, koncesje,
- towar w lokalu (alkohole, żywność),
- logo, działające serwisy na facebook, tripadvisor, wszystkie receptury z aktualnych oraz poprzednich menu, przepis na specjalność lokalu

Nieruchomość przeszła całościową renowację w 2019 i 2020 roku, łącznie z przeniesieniem kuchni na niższy poziom. Wystrój oraz wyposażenie są stosunkowo nowe. Oprawa lokalu jest świeża, jasna i przytulna. Klimat restauracji zachęca klientów do powrotu.

Informacje podstawowe

Branża
  • gastronomia, catering
Województwa
  • pomorskie
Miasto Gdańsk
Obszar działalności Lokalny
Cena sprzedaży 500000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/odstapie-gotowa-prosperujaca-restauracja-ID4iRb1

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej