• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2019-07-12
  • Identyfikator ogłoszenia: #44008

Na sprzedaż restauracja

Na sprzedaż bardzo popularna w Łebie restauracja, znana od 18 lat jako Karczma Kaszubianka.
Tytułem wprowadzenia zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego nieruchomość:
s://youtu.be/_n1ZCYCAPTA
Niegdyś Hotel Piaskowy, od 2000 r. - Karczma Kaszubianka - miejsce historycznie uwarunkowane przez usługi hotelarskie i gastronomiczne, co widać na pamiątkowych zdjęciach sprzed lat.
Położony w samym centrum, przy głównej arterii miasta, ulicy Kościuszki, w pobliżu portu rybackiego i przystani jachtowej, budynek liczący 999 mkw. powierzchni użytkowej, stoi na działce o powierzchni 1009 mkw.
Restauracja znajduje się na parterze budynku i składa się z 3 wyodrębnionych stylistycznie stref dla gości, z czego jedna to codzienna sala restauracyjna, druga to strefa kawiarniana, trzecia to sala również wyposażona w stoły, ale przede wszystkim służąca jako miejsce codziennie organizowanych i bardzo popularnych dancingów.
W pełni wyposażona w sprzęt kuchnia oddzielona jest od restauracji, blisko 10-metrowym barem z bemarami, nalewakiem, ekspresem do kawy.
Karczma Kaszubianka służy swoim klientom również dwoma ogródkami zewnętrznymi, każdy po 70 mkw. urządzonymi na terenie działki, które pomieszczą 100 gości.

Dodatkowo z restauracji można wejść do wydzielonego mieszkania, składającego się z osobnej sypialnia, łazienki z prysznicem oraz kuchni z przedpokojem, w którym wydzielona została strefa biurowa.

Restauracja jest wyremontowana i nie wymaga nakładów finansowych. Nowy właściciel z miejsca może kontynuować jej działalność w niezmienionej formie. Albo przearanżować wnętrza wg swojej koncepcji.

W budynku znajduje się również powierzchnia 400 mkw. obecnie wynajmowana pod działalność usługową w formie sklepu z odzieżą - widoczne na zdjęciach Centrum Mody - zajmująca część piętra, z osobnym ogrzewaniem i z osobnym wejściem.

Ponadto, od wewnętrznego dziedzińca prowadzi wejście na piętro nad restauracją, na którym znajduje się w tej chwili 6 pokoi do remontu, w tym 4 pokoje z łazienkami oraz 2 pokoje ze wspólną łazienką.

Teren jest ogrodzony, zamykany bramą, z wydzielonym miejscem parkingowym, na którym pomieszczą się 4 auta.

Budynek wykonany w technologii tradycyjnej, ściany murowane, stropy drewniane, więźba dachowa drewniana.
Wyposażony w instalację CO, ogrzewany olejem opałowym.
Gaz doprowadzony dla celów kuchennych.
Woda i kanalizacja miejskie.

Dla budynku została stworzona pisemna koncepcja rozbudowy w zakresie wykonania 2 dodatkowych kondygnacji z przeznaczeniem stworzenie 50 miejsc noclegowych, która zakłada 2- krotne powiększenie powierzchni użytkowej budynku, do 1997 mkw.

Co więcej budynek posiada piwnice z pięknymi sklepieniami, które również mogą zostać w przyszłości wykorzystane jako rozszerzenie oferty.

Serdecznie zapraszam na prezentację po wcześniejszym umówieniu terminu.

Informacje podstawowe

Branża
  • gastronomia, catering
Województwa
  • pomorskie
Miasto Łeba
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 7000000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/oferta/znana-od-lat-karczma-kaszubianka-w-centrum-leby-ID3MB3y.html#ec9cb7ca15

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej