• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2022-04-25
  • Identyfikator ogłoszenia: #55317

Odstąpię lokal gastronomiczny - kawiarnia

Oferta dotyczy odstąpienia kawiarni w najstarszej części Wrocławia, na Ostrowie Tumskim. Kawiarnia znajduję się w pięknym ogrodzie Papieskiego Wydziału Teologicznego, który można podziwiać z tarasu kawiarni, Do Wrocławskiej Katedry dzieli nas tylko kilka kroków, podobnie jak do linii Odry, którą widać także z tarasu. Lokal znajduję się w zabytkowym, wyjątkowym budynku z niesamowitymi sklepieniami i niepowtarzalną atmosferą co doceniają odwiedzający klienci. Aby podkreślić charakter i historię budynku, obecna właścicielka nadała klimat wewnątrz lokalu, wyposażając kawiarnię w gramofon, zabytkowe meble i inne, cenne przedmioty z poprzedniego wieku. W lokalu znajdują się także plakaty, podkreślające polską kulturę z dawnych lat. W kawiarni można zapoznać się z legendami Ostrowa Tumskiego, które zostały napisane i przetłumaczone na trzy języki i stanowią pamiątkę dla gości kawiarni.

Przedmiotem oferty jest:
- odstąpienie lokalu o powierzchni 100m2 oraz tarasu o powierzchni 100m2
pełne wyposażenie kawiarni (stoliki, krzesła, meble, sprzęty niezbędne do pracy w kawiarni, dekoracje, lodówki, nowa witryna na lody, itp.)
- kawiarnia ma wynegocjowany niski wynajem, niskie koszty eksploatacji lokalu
- know how- przekazanie wiedzy jak prowadzić kawiarnię, przekazanie kontaktów do dostawców, przekazanie profilu na Facebooku, na Instagramie, na Google Maps, konta mailowego. Szkolenie z korzystania z ekspresu do kawy, przekazanie przepisów na dania i napoje z menu.
- przekazanie wydruków oraz plików graficznych takich jak logo, rysunki rysowniczki ilustrujące legendy Ostrowa Tumskiego, projekt potykaczy, projekt menu

Dlaczego warto zdecydować się na ofertę?
- po podpisaniu umowy można od razu zacząć zarabiać pieniądze. Nie ma potrzeby przystosowywać lokalu, robić remontów, które są czasochłonne i kosztowne. Nie trzeba pozyskiwać dostawców, ponieważ współpraca z nimi już jest nawiązana.
- nie trzeba pozyskiwać nowych klientów i inwestować w reklamę. Kawiarnia ma już swoją renomę i stałych klientów, którzy często są tak zauroczeni tym miejscem, że wpadają kilka razy w tygodniu.
- kawiarnia znajduję się w budynku uczelni wyższej i nie ma w swoim otoczeniu ważnej konkurencji, dlatego jest traktowana przez wielu wykładowców oraz studentów jako jedyny wybór. Często w kawiarni odbywają się liczne spotkania naukowe, a przy wydarzeniach organizowanych na terenie uczelni duże grupy przychodzą na spotkania towarzyskie.
- w kawiarni bardzo często organizuje się uroczystości okolicznościowe takie jak komunie, chrzty, wesela, przyjęcia urodzinowe oraz inne tego typu wydarzenia. Urokliwa okolica oraz piękne wnętrze kawiarni sprawia, że klienci często wybierają to miejsce. Nawiązana współpraca ze sprawdzonym cateringiem, z którego korzystamy od lat.
- skorzystanie z oferty to dobry sposób na ulokowanie pieniędzy. Dużo lepszy niż inwestycja w mieszanie, które przynosi dużo mniejszy zwrot z inwestycji i większe zaangażowanie środków finansowych.
- szybki zwrot z inwestycji.
- bardzo duża ilość turystów, szczególnie w sezonie letnim
- nawiązana współpraca z autorami książek (możliwość organizacji spotkań autorskich)
- nawiązana współpraca z organizatorem Szybkich randek, które cyklicznie odbywają się w kawiarni, dając możliwości zarobku

Udogodnienia:
- parking na terenie prywatnym, pod samą kawiarnią
- teren zamykany na noc, co pozwala na pozostawianie całego wyposażenia na tarasie bez obaw o kradzieże
- spokojna okolica
- cisza, spokój, śpiew ptaków, brak szumu komunikacyjnego, niesamowita architektura i niepowtarzalne widoki

Podana kwota odstępnego jest kwotą netto.

Informacje podstawowe

Branża
  • gastronomia, catering
Województwa
  • dolnośląskie
Miasto Wrocław
Obszar działalności Lokalny
Cena sprzedaży 200000 zł
Uwagi

źródło: www.olx.pl

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej