• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2020-09-29
  • Identyfikator ogłoszenia: #49464

Sprzedam biznes z nieruchomościami

Na sprzedaż 100 % udziałów w spółce zajmującej się nieruchomościami biurowymi.

Firma działa od 2016 roku i posiada w najmie 4 budynki wielkopowierzchniowe z przeznaczeniem na najem biurowy w następujących lokalizacjach :

Kraków 2 budynki w śródmieściu
Warszawa 2 budynki w śródmieściu + 1 oczekujemy na podpisanie nowej umowy na Pradze

Podpisane umowy z najemcami są długoterminowe a rotacja najemców jest niemalże zerowa . Najemcy prowadzący działalność dłużej niż 12 miesięcy to zerowa rotacja natomiast najemcy zaczynający biznes to rotacja na poziomie 2-3 % w skali całej firmy . Są to tak zwane nie trafione działalności młodych ludzi .

W majątku spółki znajdują się

Umeblowane i skomputeryzowane biura z podłączeniem do internetu w śródmieściu Warszawy oraz Krakowa

Samochód firmowy marki mercedes A-140

Pracownik zatrudniony na umowie o prace podpisujący nowe umowy i rozwiązujący wszelkie sprawy związane z najemcami.

Unikalny autorski system informatyczny oparty na olbrzymim doświadczeniu w branży nieruchomości . Program po wprowadzeniu danych najemcy oraz przyporządkowaniu budynku oraz lokalu samodzielnie wystawia faktury VAT a także pilnuje płatności . W przypadku stwierdzenia braku płatności system wysyła SMS do najemcy przypominający o obowiązku regulowania opłat a także do zarządu zgłaszając problem z najemca . System wysyła raz dziennie do księgowej zestawienie zakupów oraz sprzedaży a także zestawienie SMS do zarządu o rentowności każdego lokalu w kontekście najemcy a także o bieżącej kondycji finansowej firmy , stanu rachunku firmowego , wysokości opłat VAT , CIT oraz innych . Projektując system wychodziliśmy z założenia , że czas należy poświęcać rodzinie a nie pracy dlatego też wszystko co jest możliwe wykonuje za nas aplikacja . Natychmiast po wprowadzeniu nowej umowy system przejmuje kontrolęaż do czasu zakończenia najmu . Roczny zysk netto spółki ciężko jest oszacować gdyż ciagle rośnie natomiast na na 2 budynkach spółka w roku obrotowym 2019 wypracowała 140 000 zysku wypłacając dywidendy udziałowcom czyli sobie co widnieje w sprawozdaniu finansowym . Natomiast doszły dwa następne budynki w roku obrotowym 2019 oraz 2020 . Szacujemy że do końca I kwartału spółka wypracuje zysk netto 130 000 zł .

Na sprzedaż spółki , naukę systemu oraz przejęcie najemców przeznaczam 1 tydzień , na praktykę kolejne 3 tygodnie , natomiast udzielę wsparcia przez kolejne 2 miesiące nowym kupującym . Sprzedaż udziałów odbywa się notarialnie w wybranym przez kupującego miejscu - mam tu na myśli kancelarie notarialną . Spółka nie zalega z opłatami ZUS , VAT , CIT etc .

Informacje podstawowe

Branża
  • usługowa -inna
Województwa
  • mazowieckie
Miasto Warszawa
Obszar działalności Krajowy
Cena sprzedaży 200000 zł
Uwagi

źródło: https://allegrolokalnie.pl/oferta/sprzedam-biznes-spolka-z-nieruchomosciami

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej