• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2021-12-21
  • Identyfikator ogłoszenia: #52905

Sprzedam budynek usługowy

Sprzedam świeżo zmodernizowany budynek przy ul. Praw Kobiet 6 w Białymstoku.

Budynek pierwotnie pełnił funkcję kotłowni dla Zieleni Miejskiej. Po jej wyłączeniu, w latach 2001-2018 oraz ponownie w latach 2020-2021 przeszedł gruntowną modernizację polegającą na wprowadzeniu dodatkowych zabezpieczeń ppoż, podłączeniu kanalizacji i gazu, ociepleniu, wykonaniu nowej elewacji i dostosowaniu go do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Powierzchnia użytkowa budynku to obecnie 612 mkw., na którą składają się 3 kondygnacje:
a) parterowa - 319 m2 - pomieszczenia biurowe i warsztatowe, a także sanitariaty, w tym dostosowane do osób z niesprawnością ruchową,
b) piwnica - 153 m2 - powierzchnia magazynowa i pomieszczenie kotłowni gazowej,
c) pierwszego pietra - 140 m2 - powierzchnia biurowa i wydzielone pomieszczenie sanitarne.
W celu zapewnienia łatwego połączenia pomiędzy piwnicą a parterem wykonany został szyb techniczny, który pozwala na wykonania taśmociągu ułatwiającego transport miedzy kondygnacjami.

Budynek został przystosowany do prowadzenia małej działalności wytwórczej, tj. znakowanie laserem, drobna poligrafia, agencja reklamowa. Obecnie piwnica oraz część pomieszczeń warsztatowo-biurowych na parterze wykorzystywana jest przez firmę zajmującą się produkcją statuetek grawerowanych laserem 3D.
Większość pomieszczeń ma wykonane profesjonalne oświetlenie by zapewnić 300-500 lux niezbędne do pracy precyzyjnej.
Budynek jest ogrzewany własnym kotłem gazowym (instalacja została uruchomiona w grudniu 2020r.)
Ścieki odprowadzane są do kanalizacji miejskiej. Przyłącze wody wykonane zostało na rurze fi 90 mm, więc istnieje możliwość nawet stworzenia hydrantu wewnętrznego.
W budynku wykonano system alarmowy oraz położono kable do monitoringu - przy czym do tej pory zainstalowano 5 kamer z 12-tu planowanych.
Do budynku można dostać się przez 5 wejść, z czego trzy objęte są Kontrolą Dostępu (panel otwierany kodem lub kartą).
Dostęp do Internetu zapewnia firma Home-Net, która doprowadziła do budynku swój światłowód.
Widoczny na zdjęciach komin jest nieaktywny. Podłączona jest do niego część kanałów wentylacyjnych, lecz poza tym nie pełni żadnej funkcji. Komin jest widoczny z ul. Ciołkowskiego i ul. A. Mickiewicza, więc można pokusić się o wywieszenie na nim baneru.
Teren wokół budynku jest w większości utwardzony kostką typu trelinka. Bez problemu można wyznaczyć na tym obszarze 11 miejsc postojowych.
Powierzchnia działki to 1666 mkw. Założona jest dla niej oddzielna księga wieczysta. Grunt stanowi własność sprzedawcy.

Nieruchomość znajduje się na obszarze planu zagospodarowania przestrzennego nr 112, strefa 2.9U [Uchwała NR XXIX/295/12 Rady Miejskiej w Białymstoku, z dnia 18 czerwca 2012 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części osiedla Dojlidy w Białymstoku (w rejonie ulic Wiewiórczej i Niedźwiedziej)].
Z uwagi na komin (18 m wysokości) obszaru nieruchomości nie objęła strefa lądowania helikopterów do lądowiska przy Sądzie Rejonowym.
Również z uwagi na PZP przy ostatniej modernizacji konieczne było zmienienie kategorii budynku na usługowy (wcześniej klasyfikowany był jako biurowo-magazynowo-produkcyjny).

Informacje podstawowe

Branża
  • nieruchomości komercyjne
Województwa
  • podlaskie
Miasto Białystok
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 2590000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/sprzedam-budynek-uslugowo-warsztatowy-duzy-teren-ID4dFql

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej