• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2023-02-15
  • Identyfikator ogłoszenia: #57988

Sprzedam butik z polskimi markami + sklep internetowy

Sprzedam firmę - rozwijający się concept store z polskimi markami w sercu Gdańska - sklep internetowy i stacjonarny.

W ofercie sklepu znajdują się m.in. odzież, czapki, torebki, biżuteria, świece sojowe, paski skórzane itp. Marki dobieram tak, żeby zapewnić najwyższą jakość produktów - często są to wyroby w 100% naturalne - wełniane, bawełniane, ze skóry naturalnej i wegańskiej, z kamieni naturalnych. Wszystkie tkaniny posiadają odpowiednie certyfikaty - m.in. OEKO-TEX, RWS.

Współpracuję głównie w oparciu o umowy komisu, jedynie w przypadku dwóch marek w oparciu o umowy sprzedaży (przy czym te marki oferują wysokie rabaty hurtowe). W ostatnim czasie niektórym markom komisowym zwiększyłam prowizję, w przypadku pozostałych marek negocjacje są w toku. Ponadto zostały uzgodnione warunki współpracy z nowymi markami (umowy nie zostały jeszcze podpisane).

Sklep działa od połowy maja 2022 r., rentowny stał się już z końcem października 2022 r. (po półrocznej działalności).

Sklep stacjonarny - wynajem lokalu w Gdańsku Śródmieście (Stare Miasto), kompleksowy remont i przystosowanie lokalu do działalności luty-maj 2022 r., wykonana m.in. nowa instalacja elektryczna, cyklinowanie podłogi, sztukateria, lustra, oświetlenie, w tym ledy w listwach przypodłogowych. Powierzchnia 43,65 mkw - 2 pomieszczenia na ekspozycję, 1 magazyn, korytarz (również z miejscem na ekspozycję) i łazienka. Cena sprzedaży obejmuje wyposażenie, jednak w przypadku chęci wymiany umeblowania mogę zatrzymać niektóre elementy za odpowiednim pomniejszeniem ceny, jest tam kilka perełek które chciałabym zatrzymać - decyzja należy do nabywcy. Lokal jest monitorowany, została również zawarta umowa z firmą ochroniarską.

W październiku podpisałam aneks w sprawie półrocznego obniżenia czynszu najmu - do końca kwietnia 2023 r.

Do tej pory prowadziłam sklep w większości samodzielnie, od sierpnia zatrudniam dwie osoby w oparciu o umowy zlecenie. W planach jest całkowite przekazanie obsługi klienta pracownikom.

Sklep internetowy - wykupiona domena, hosting (przedłużone o kolejny rok, tj. do października 2023 r.), zgody marek na wykorzystanie zdjęć produktowych. Od lipca 2022 r. zawarta umowa na pozycjonowanie, którą zamierzam wypowiedzieć z końcem stycznia 2023 r. - sklep internetowy działa jedynie pomocniczo.

SM - facebook i instagram (ponad 1000 obserwujących po 6 miesiącach działalności), bieżąca współpraca z jedną z trójmiejskich influencerek, opracowany branding (key visual, logo itp.).

Z mojej strony oferuję 2-miesięczną pomoc w prowadzeniu sklepu, wszelkie wyjaśnienia i know-how. Możliwy też wgląd do biznesplanu, dokument przygotowany przez firmę zewnętrzną w listopadzie 2021 r.

Cena podlega negocjacji.

Informacje podstawowe

Branża
  • handel detal i hurt
Województwa
  • pomorskie
Miasto Gdańsk
Obszar działalności Lokalny
Cena sprzedaży 150000 zł
Cena do negocjacji Tak
Uwagi

źródło: www.olx.pl

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej