• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2019-04-24
  • Identyfikator ogłoszenia: #39496

Sprzedam dochodową lodziarnię

Sprzedam lodziarnię w Lesznie, w znakomitej lokalizacji, przez którą przewijają się codziennie tysiące osób. Lodziarnia wystartowała w tym sezonie, w maju i już na siebie zarabia. Z racji rozmiaru miasta oraz przepływu naturalnego ludzi przed lokalem: ma ogromne możliwości rozwojowe - na bazie doświadczenia wiem, że w przyszłym sezonie będzie generowała co najmniej 40-50% większy obrót, niż w tym. Każdy kolejny rok to z kolei +/- 20-30% wzrostu. Ten sektor biznesu jest bardzo dochodowy, o czym świadczy fakt, iż ciągłe powstają nowe lodziarnie - i wszystkie zarabiają.

Nasza lodziarnia sprzedaje lody naturalne, które są dostarczane przez zewnętrzną firmę. Nie musisz niczego produkować, ograniczasz się jedynie do sprzedaży - stanowi to bardzo komfortowe rozwiązanie.

Na tle konkurencji wyróżniamy się przede wszystkim:
- Smakiem lodów - wszystkie są robione z naturalnych składników, nie ma tutaj miejsca na gotowe pasty smakowe, jak w większości lodziarni. Ci, którzy próbują naszych lodów, natychmiast stają się naszymi stałymi klientami, ponieważ mamy znaczną przewagę w jakości: a to absolutnie najważniejsza kwestia w prowadzeniu biznesu gastronomicznego.
- Wizerunkiem - to nie jest zwykła lodziarnia z białymi ścianami i lodówką na środku: nasz wystrój jest hipnotyzujący, zaprojektowany przez artystkę - każdy element został stworzony na miarę
- Wypracowanym systemem zarządzania lokalem - wszystko jest uporządkowane i ogranicza wykorzystywanie czasu właściciela do minimum

Biznes sprzedaję ze względu na nagłą chorobę nowotworową taty - lekarze nastawiają mnie na to, że lada chwila będzie potrzebna duża ilość pieniędzy na jego leczenie. Nie mogę sobie pozwolić na czekanie na zwrot inwestycji, ponieważ liczy się każdy dzień.

Całkowita suma poniesionych przeze mnie inwestycji to:
Gotówka: 59.000zł netto - remont, częściowe wyposażenie, projekt wnętrza, itd.
Leasing: 57.000zł netto - wyposażenie: konserwatory, lodówki, meble, monitoring, krzesła, neony, lampy, mikser

Przy sprzedaży chciałbym otrzymać dokładnie taką samą kwotę, którą zainwestowałem.

Istnieją dwie możliwości sprzedaży:
1. Gotówka za całość: 116.000zł netto
2. Cesja leasingu (57.000zł netto) + gotówka (59.000zł netto)

Informacje podstawowe

Branża
  • gastronomia, catering
Województwa
  • wielkopolskie
Miasto Leszno
Obszar działalności Lokalny
Cena do negocjacji Tak
Czy firma jest zyskowna? Tak
Możliwości rozwoju

Ogromne

Forma prawna Jednoosobowa działalność gosp.
Współpraca posprzedażowa Tak

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej