• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2020-05-26
  • Identyfikator ogłoszenia: #48093

Sprzedam firmę budowlaną z branży energetycznej +wynajęta nieruchomość

Do przejęcia spółka będąca właścicielem nieruchomości – Firma powstała w marcu 2014 roku i w początkowej fazie swojej działalności prowadziła usługi transportowe na terenie krajów Unii Europejskiej. Od 2018 firma sukcesywnie zaczęła zatrudniać wykwalifikowanych pracowników, podpisała umowę o współpracę i rozpoczęła działalność w usługach budowlano – montażowych w sektorze energetycznym, budowlanym i chemicznym.

Spółka na dzień dzisiejszy nie ma zaległości w ZUS i US.

Roczne przychody spółki: 1.3 mln zł

W marcu 2019 firma stała się właścicielem niniejszej nieruchomości i z tytułu najmu z ośmiu podmiotów gospodarczych otrzymuje bardzo atrakcyjny dochód miesięczny. Do wynajęcia pozostało jeszcze ok 22 000 m2 powierzchni oraz 800 m2 hali i powierzchni biurowych. Jest to okazja dla rozwijającej się firmy nie posiadającej wystarczającej zdolności kredytowej.

Istnieje możliwość przejęcia spółki z nieruchomością za kwotę 1.7 mln zł wraz z przejęciem kredytu (do spłaty około 2.2 mln do czerwca 2029 - firma reguluje zobowiązania całkowicie z przychodów z najmu) lub samej nieruchomości za kwotę 4.6 mln zł. Nieruchomość w chwili obecnej jest wynajęta w 25/30% (część placu, powierzchni biurowej oraz hali) i przynosi stały, miesięczny wysoki dochód z najmu. Potencjał inwestycyjny nadal jest bardzo obiecujący.

Szczegółowe wyniki do wglądu dla potencjalnego inwestora.

Opis nieruchomości:

Nieruchomość usytuowana w powiecie wodzisławskim położona zaledwie 3 km od autostrady A1, 1 km od drogi krajowej DK78, 7 km od granicy z Czechami.

Teren przeznaczony do prowadzenia różnego rodzaju rodzaju działalności, nawet bardzo uciążliwej dla środowiska, mogący służyć m.in. jako baza transportowa, centrum logistyczne, skład maszyn ciężkich i różnego rodzaju materiałów sypkich oraz budowlanych, segregacji, utylizacji, przetwórstwa itp. Nieruchomość jest całkowicie ogrodzona z całodobową ochroną i monitoringiem kamer, utwardzony warstwą asfaltową o gr. 80 cm i w pełni uzbrojony ( gaz, woda, kanalizacja sanitarna, stacja transformatorowa, separatory olejowe, własny zbiornik wodny). Na teren prowadzi brama wjazdowa główna oraz dwie bramy wjazdowe pomocnicze.

Powierzchnia nieruchomości: 3.7 ha
Powierzchnia użytkowa budynków: 2050 m2

OSOBY ZAINTERESOWANE ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Informacje podstawowe

Branża
  • budownictwo
Województwa
  • śląskie
Miasto Wodzisław Śląski
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 1700000 zł
Obroty za ostatnie 12 miesięcy 1300000 zł
Możliwości rozwoju

Stali klienci Nieruchomość generuje wysokie przychody z najmu, nadal 70% do wynajęcia

Forma prawna Spółka z o.o.
Współpraca posprzedażowa Tak
Okres działalności w latach 6 lat

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej