• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2021-10-06
  • Identyfikator ogłoszenia: #49908

Sprzedam firmę budowlaną z branży energetycznej +wynajęta nieruchomość

Do przejęcia spółka będąca właścicielem nieruchomości – Firma powstała w marcu 2014 roku i w początkowej fazie swojej działalności prowadziła usługi transportowe na terenie krajów Unii Europejskiej. Od 2018 firma sukcesywnie zaczęła zatrudniać wykwalifikowanych pracowników, podpisała umowę o współpracę i rozpoczęła działalność w usługach budowlano – montażowych w sektorze energetycznym, budowlanym i chemicznym.

Spółka na dzień dzisiejszy nie ma zaległości w Zus i US.

Roczne przychody spółki: 1.3 mln zł (Zysk 698 tyś w roku 201)

(Firma nie odczuła skutków kryzysu)

W marcu 2019 firma stała się właścicielem niniejszej nieruchomości i z tytułu najmu z ośmiu podmiotów gospodarczych otrzymuje bardzo atrakcyjny dochód miesięczny. Do wynajęcia pozostało jeszcze ok 22 000 m2 powierzchni oraz 800 m2 hali i powierzchni biurowych. Jest to okazja dla rozwijającej się firmy nie posiadającej wystarczającej zdolności kredytowej.

Istnieje możliwość przejęcia spółki z nieruchomością za kwotę 2.4 mln zł wraz z przejęciem kredytu (do spłaty niecałe 2 mln do czerwca 2029 - firma reguluje zobowiązania całkowicie z przychodów z najmu) lub samej nieruchomości za kwotę 4.6 mln zł. Nieruchomość w chwili obecnej jest wynajęta w 25/30% (część placu, powierzchni biurowej oraz hali) i przynosi stały, miesięczny wysoki dochód z najmu, wystarczający na pokrycie rat kredytu. Potencjał inwestycyjny nadal jest bardzo obiecujący.

Szczegółowe wyniki do wglądu dla potencjalnego inwestora.

Opis nieruchomości:

Nieruchomość usytuowana w powiecie wodzisławskim położona zaledwie 3 km od autostrady A1, 1 km od drogi krajowej DK78, 7 km od granicy z Czechami.

Teren przeznaczony do prowadzenia różnego rodzaju działalności, nawet bardzo uciążliwej dla środowiska, mogący służyć m.in. jako baza transportowa, centrum logistyczne, skład maszyn ciężkich i różnego rodzaju materiałów sypkich oraz budowlanych, segregacji, utylizacji, przetwórstwa itp. Nieruchomość jest całkowicie ogrodzona z całodobową ochroną i monitoringiem kamer, utwardzony warstwą asfaltową o gr. 80 cm i w pełni uzbrojony ( gaz, woda, kanalizacja sanitarna, stacja transformatorowa, separatory olejowe, własny zbiornik wodny). Na teren prowadzi brama wjazdowa główna oraz dwie bramy wjazdowe pomocnicze.

Powierzchnia nieruchomości: 3.7 ha
Powierzchnia użytkowa budynków: 2050 m2

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu

Informacje podstawowe

Branża
  • budownictwo
Województwa
  • śląskie
Miasto Wodzisław Śląski
Obszar działalności Krajowy
Cena sprzedaży 2400000 zł
Cena do negocjacji Tak
Obroty za ostatnie 12 miesięcy 1700000 zł
Czy firma jest zyskowna? Tak
Możliwości rozwoju

Zysk 2019: 6980000 zł

Forma prawna Spółka z o.o.
Współpraca posprzedażowa Tak
Okres działalności w latach 8 lat

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej