• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2021-05-17
  • Identyfikator ogłoszenia: #51716

Sprzedam firmę hostingową

Sprzedam firmę hostingową jednak nie z marką jako tako. Firma zajmuje się budową stron, sklepów itp.
Posiadam serwer od zewnętrznej dużej firmy hostingowej na zasadzie reseller i na tym serwerze tworzone są konta dla klientów.
W chwili obecnej jest 110 kont.

Serwery cenowo są różne. Większość to abonament roczny rzędu: 230,00 PLN netto / 216,00 PLN netto.
Jest też trochę mniejszych i tańszych serwerów.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany oczekuję, że będzie to firma solidna, dbająca o klientów, a przede wszystkim o obsługę, wielu klientów jest na serwerze od 2014 roku dlatego jakość obsługi i serwera jest tu sprawą bardzo ważną.

Można działać na zasadzie obecnego serwera, wykonując np. cesję i zbycie praw do serwera, ale można również i przenieść klientów na swój serwer jeśli ktoś taki posiada. Oczywiście wtedy trzeba będzie poinformować klientów o zmianie firmy hostingowej, aby taką wiedzę posiadali. Ja się tym zajmę wysyłając do klientów odpowiednią informację.

Większość aplikacji na serwerze to strony internetowe na CMS Joomla. Jest też kilka sklepów na Prestashop. Każda strona posiada zainstalowany komercyjny komponent zabezpieczający i od początku utrzymywania serwera na stronach wykonanych przez nas, nie było żadnego włamania, a to jest ważne, bo jak wiadomo, jeśli jest włamanie razem z tym wrasta obciążenie CPU serwera. Obciążenie CPU serwera na dzień dzisiejszy jest na poziomie 15% (Dostępne 30%) z możliwością zwiększenia. Wraz ze zmianą CPU na wyższy zwiększeniu ulega powierzchnia.

Ilość kont klientów łącznie ok. 110.
Dochód roczny w przypadku odnowienia wszystkich kont: ok 20 600,00 PLN netto.
Koszt roczny serwera wraz z aplikacją reseller: ok. 1400,00 PLN netto.

Informacje podstawowe

Branża
  • internet
Województwa
  • mazowieckie
Obszar działalności Krajowy

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej