• Kategoria: Oferty biznesowe
  • Data: 2024-01-18
  • Identyfikator ogłoszenia: #60512

Sprzedam firmę w branży e-commerce

Sprzedam dobrze prosperującą firmę e-commerce - dwa biznesy pod jednym systemem.

Przedmiotem oferty są dwa działające biznesy:
1. Dobrze prosperująca firma działająca w branży e-commerce, specjalizującej się w kategorii "dom i ogród".
2. Unikatowa firma Herobox.pl, nowość w branży prezentowej z innowacyjnym sklepem online oferującym boxy prezentowe tworzone poprzez kreator prezentów.

W cenie sprzedaży wlicza się również towar (o wartości ok. 20 000 zł) oraz pełne wyposażenie magazynu w tym stoły do pakowania, regały, kartony, akcesoria, wózki na paczki, komputery, drukarki i kamery i wiele wiele innych (o wartości ok. 30 000 zł) - łącznie ok. 50 tyś zł w samym zapleczu sprzętowym.

Wyniki Finansowe: W 2022 roku firma wygenerowała obrót 2,7 mln zł, w 2023 - 1,8 mln zł, a sam IV kwartał 2023 roku przyniósł obrót 670 tys. zł. Dochód netto wynosi 25-30% po odliczeniu kosztów.

Obie marki połączone są w jeden wspólny system i obsługiwane jednym magazynem.

Marka z branży "dom i ogród" składa się na:
1. Domenę ze sklepem internetowym: W pełni funkcjonalny i estetycznie zaprojektowany sklep internetowy.
2. Dwa rozwinięte konta na Allegro: Z bardzo dobrymi statystykami i historią sukcesów od 2020 roku. Obecnie posiada około 3200 aukcji, z tendencją wzrostową.
3. Idealne rozwiązanie dla mieszkańców dużych miast: Szczególnie atrakcyjna oferta dla osób z Poznania, Bydgoszczy, Szczecina, Wrocławia, Łodzi, Katowic, Gdańska, Warszawy itp. Towar jest dostępny do bieżącej wysyłki, odbierany codziennie z lokalnych punktów dystrybucyjnych.
4. Rentowność od początku: Biznes jest zyskowny od dnia założenia. Brak potrzeby inwestowania w magazynowanie – towar jest kupowany po sprzedaży, z możliwością zwrotów.
5. Zaawansowane narzędzia: Włącznie z kontami Allegro, oferuję pomoc w integracji z Baselinkerem oraz dostęp do autorskiego programu aktualizującego stany magazynowe.
6. Gotowe do przekazania: oferuję pełne know-how, wsparcie wdrożeniowe i pomoc techniczną na początku.

Marka HEROBOX (dodatkowo w tę markę wchodzi kolejne rozbudowane konto Allegro, na którym produkty wchodzące w zawartość boxów były sprzedawane osobno):

Nasz sklep wyróżnia się dzięki inteligentnemu kreatorowi prezentów, który dobiera upominki na podstawie odpowiedzi klientów. Kreator jest autorskim programem, pozwalającym na dodawanie oraz parametryzację produktów z magazynu.
Firma została założona w listopadzie 2022 roku i szybko zdobyła popularność, szczególnie po grudniowej kampanii z youtuberami w 2022 roku. Od początku 2023 roku firma sprzedaje organicznie, bez dodatkowego marketingu.
Strona internetowa została stworzona od podstaw przez nasz zespół, włączając w to unikalne grafiki oraz autorskie teksty. Strona jest zoptymalizowana pod kątem SEO i zawiera dodatkowo m.in. bloga, co wzmacnia jej pozycję w wyszukiwarkach.
W ofertę sprzedaży marki HeroBox wchodzi: domena, dodatkowe konto Allegro, wszystkie systemy, logo, konta w mediach społecznościowych z całą zawartością (Youtube, Facebook, Instagram, TikTok) z rozbudowanym zasięgiem, a także cała baza maili klientów. Media społecznościowe są aktywnie prowadzone, z licznymi postami i zasięgiem (21 tys. obserwujących na TikToku).
Z marką przekazujemy całe know-how, w tym przepisujemy m.in. konta założone we wszystkich hurtowniach, z którymi współpracujemy.

Sam sklep HeroBox wygenerował w 2023 roku przychód na poziomie 113 tysięcy złotych, przy dochodzie rzędu 50-60%. W 2022r.gdy firma startowała w listopadzie została wsparta małą kampanią z Youtuberami, która wygenerowała przychód 120 tysięcy zaledwie w tydzień.
Firma współpracuje również z portalem Prezentmarzeń, który sprzedaje Vouchery na nasze boxy.
W pakiecie sprzedaży znajdują się również materiały opakowaniowe, w tym kilkaset kartonów z nadrukowanymi naszymi postaciami oraz logo, a także akcesoria do pakowania takie jak wypełnienie boxów, bibułki czy wstążki.
Cena sprzedaży obejmuje pełne przejęcie marki Herobox, wraz z możliwością dodatkowego wsparcia i szkolenia w zakresie zarządzania firmą oraz ewentualnym dostosowaniem strony internetowej do potrzeb nowego właściciela.

Dlaczego sprzedaję? Decyzja o sprzedaży wynika z braku czasu na dalsze zarządzanie biznesem, który był moją drugą firmą.

Szczegółowe informacje odnośnie biznesu, domeny, punktów odbioru itp. podam wyłącznie osobie poważnie zainteresowanej po uprzednim spotkaniu.

Informacje podstawowe

Branża
  • informatyka
  • handel detal i hurt
  • internet
  • meble, wyposażenie
Województwa
  • wielkopolskie
Miasto Swarzędz
Obszar działalności Krajowy
Rodzaj oferty sprzedam
Wymagania

cena 229tys.zł

Uwagi

źródło: www.olx.pl

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej