• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2018-09-19
  • Identyfikator ogłoszenia: #36392

Sprzedam sieć dochodowych restauracji

Warszawskie restauracje, zlokalizowane w 3 różnych dzielnicach (choć w niewielkiej od siebie odległości), działające pod wspólnym szyldem, oferujące oryginalną kuchnie polską oraz europejską a także sezonowo fusion.
Są to następujące lokalizacje:
1. Śródmieście – restauracja o powierzchni 200 m2/80 miejsc siedzących a koktajlowo nawet do 180 osób
2. Mokotów – bistro o powierzchni 150 m2/ 50 miejsc siedzących
3. Wyścigi/ Mokotów/ Ursynów – „oryginalna kantyna pracownicza” z zapleczem cateringowym (przygotowalnia) o powierzchni 450m2/110 miejsc siedzących a koktajlowo lub konferencyjnie do 150 osób
- każda z restauracje posiada sezonowe ogródki e co umożliwia zwiększenie liczby miejsc siedzących o dodatkowe 130 miejsc lub więcej z zależności od ustawienia i charakteru imprezy
Wszystkie restauracje zatrudniają łącznie ponad 50 osób z czego blisko połowa w ramach umowy o pracę a pozostałe na zlecenie – podczas dużych wydarzeń zatrudniane są oczywiście dodatkowe osoby.
W restauracjach cyklicznie odbywają się m.in.: imprezy zamknięte w tym również tematyczne: koncerty, recitale, wernisaże, aukcje obrazów i wiele innych skrojonych pod potrzeby Klienta wydarzeń.

Możliwy rozwój:
- bistro na Mokotowie – istnieje możliwość rozbudowy całego konceptu o nowe miejsca – również z opcją franszyzy podobnie jak np. Cafe Nero, powtarzają się cykliczne zapytania z Polski. Obok istniejącego lokalu powstaje kilka dużych projektów budowlanych z datą zakończenia w 2018/2019r co jednoznacznie spowoduje skokowe zwiększenie liczby Klientów.
- duża stołówka Mokotów/Ursynów – wokół istnieją od dawna a także powstają nowe biurowce i budynki mieszkalne, możliwy jest więc również rozwój poprzez rozbudowanie samego lokalu jak i sprzedaż dań na wynos do najemców biurowców. Z powodu bardzo korzystnego położenia jak i dużej ilości miejsc parkingowych coraz częściej organizowane są tu duże ale i klimatyczne imprezy okolicznościowe, konferencje, duże eventy zewnętrzne w plenerze (do 1000 uczestników) plany filmowe, reklamowe i wszelkie inne nietypowe wydarzenia.
- prestiżowa restauracja w Śródmieściu – od początku restauracja ta nastawiona jest na Klienta indywidualnego a więc wciąż istnieje duży, niewykorzystany potencjał na pozyskanie Klienta biznesowego – poprzez idealne usytuowanie lokalu, w sąsiedztwie biurowców i ekskluzywnych hoteli – niskie koszty dowozu cateringu i idealne miejsce spotkań na tzw. „before going to party” - prestiżowy gość z zasobnym portfelem.

Finanse:
Wartość środków trwałych, na które składają się zarówno wyposażenie całego zaplecza kuchennego jak i wszelkie ruchomości służące wystrojowi wnętrz i kontent magazynowy to wartość około 1,5 mln pln.
Obrót za 2016 rok to kwota 7,5 mln pln brutto łącznie – dochód zaś to kwota około 3 mln pln brutto. W roku 2017 było to odpowiednio 8 mln pln obrotu do około 3,5 mln pln zysku.
Łączne koszty (brutto) składające się na czynsz, opłaty eksploatacyjne (w tym prąd oraz zużycie wody) to około 57 tyś pln (brutto) w szczytowych okresach zużycia. Wynoszą one odpowiednio dla każdego lokalu 11tyś, 17tyś i 21 tyś.

Zalety:
- Ugruntowana pozycja, doskonała reputacja i rozpoznawalna w Warszawie marka - najstarszy z lokali powstał w 2010r pozostałe dwa w 2012r,
- stałe i wierne grono zadowolonych Klientów (w tym duży udział Klientów instytucjonalnych),
- minimalna rotacja pracowników – większość pracowników zatrudnionych od początku funkcjonowania biznesu na podstawie umowy o pracę z pakietem socjalnym,
- umowy najmu podpisane na kolejne 3, 6 i 7 lat z możliwością przedłużenia na kolejne lata dzięki znakomitej reputacji i historii płatniczej spółki,
- dla każdej z restauracji możliwy jest rozwój, rozbudowa usług,
Działalność nie obciążona żadnymi kredytami czy też długoterminowymi zobowiązaniami
i absolutnie nie wymagająca żadnego dofinansowania – wszelkie niezbędne inwestycje zostały już poczynione.

Możliwa są również niewielkie negocjacje od podanej kwoty sprzedaży – te uzależnione są jedna

Informacje podstawowe

Branża
  • gastronomia, catering
Województwa
  • mazowieckie
Miasto Warszawa
Obszar działalności Lokalny
Cena sprzedaży 5100000 zł
Cena do negocjacji Tak
Czy firma jest zyskowna? Tak
Współpraca posprzedażowa Tak
Okres działalności w latach 8 lat
Uwagi

źródło: www.biznesoferty.pl

Dodatkowe informacje

okres działalności w latach/data rozpoczęcia działalności Dostępne w wersji Premium
powody sprzedaży Dostępne w wersji Premium
nieruchomość Dostępne w wersji Premium

Potrzebujesz więcej informacji o ofercie? Wiemy znacznie więcej!

  • wyniki finansowe
  • perspektywy rozwoju
  • analiza konkurencji
  • wiele innych

Jesteś zainteresowany?

Zapoznaj się ze szczegółzami oferty Premium w serwisie StartInvest

Uzyskaj dostęp Premium »

Jesteś zainteresowany?

Poznaj szczegóły naszej oferty i uzyskaj dostęp do informacji Premium

tel.: (86) 275 85 83

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej