• Kategoria: Oferty biznesowe
  • Data: 2022-07-13
  • Identyfikator ogłoszenia: #56176

Sprzedam sklep internetowy branża narzędziowa

Sprzedam elementy długoletniej działalności gospodarczej w której skład wchodzą:

Dochodowy sklep internetowy:
Ugruntowana pozycja na rynku, nieprzerwana historia prowadzenia działalności gospodarczej od ponad 20 lat, sklep był zbudowany w okolicach 2007-2008. Posiada ogromną bazę produktów – ponad 40 tys. pozycji. Od ponad dekady pozycjonowany SEO. Jest w pełni zoptymalizowany pod SEO, aplikacje mobilne, tablety. Miesięcznie odwiedza go 15-17 tys. użytkowników, w tym współczynnik powracających 20%. Dużo contentu na stronie: blog, opisane kategorie, wgrywane latami. Rosnąca pozycja w google. Obecnie Liczba fraz w top3 = 213, top 10 1399, top 20 = 3153, top 50 = 8024, top 100 = 11903, trend wzrostowy. Posiada przejrzystą i nowoczesną grafikę.

Sklep zbudowany jest na silniku opensource PrestaShop w wersji 1.6, posiada praktycznie wszystkie potrzebne, kosztowne moduły do tego aby usprawnić sprzedaż, zoptymalizować sklep, ulepszyć marketing, a także przyspieszyć procesy wysyłkowe. Szybkie zmiany, płatności, integracje z przewoźnikami, rodo, ciasteczka, gorące promocje, wyświetlanie paska z promocjami na głównej stronie itd. Posiada integrację obustronną z Allegro.

Grupa docelowa: Grupą docelową są warsztaty samochodowe i przemysł (utrzymanie ruchu). Uzupełniają ją budowlanka, gospodarstwa rolne, inne sektory produkcyjne i detal. Sprzedawane marki od jakości średniej półki warsztatowej, po najwyższą światową ligę. Kilka autoryzacji. Bogata baza klientów, a także dostawców, z dobrymi warunkami handlowymi. Firma prowadzi też serwis, zarówno własny jak i outsourcing, coraz więcej klientów pyta o serwis i części.

Przychody i zyski: Średni miesięczny przychód w 2022 = 134 000zł netto, średni miesięczny zysk ze sprzedaży w 2022 = 21700 zł netto. Z perspektywą na szybki wzrost przychodów. Średnio ostatnio ok 300 przesyłek miesięcznie. Marże osiągane w ubiegłych latach sprzedaży ponad 20-25%, obecnie lekko ponad 17%.

Przy doinwestowaniu sklep internetowy jest w stanie generować nawet kilkukrotnie większe przychody, w krótkim terminie.

Sprzedawane elementy przedsiębiorstwa:
- dochodowy sklep internetowy,
- logo firmy i nazwa potoczna, po której sklep jest rozpoznawalny wśród polskich klientów, prawa autorskie
- cesja umowy na serwer (strona posiada też certyfikat SSL) i domeny 2szt. (jedna na której sklep był prezentowany we wczesnych latach z przekierowaniem, druga na której jest do dnia dzisiejszego.)
- cesja trwającej umowy na pozycjonowanie SEO,
- możliwość cesji na umowę z firmą która prowadzi Google Merchant Center (istotny przychód miesięczny)
- cesja umowy na numer stacjonarny telefonu - dziennie dzwoni na ten numer kilkadziesiąt osób zainteresowanych zakupami lub usługami jak np. serwis.
- przekazanie dostępu do maila firmowego (dziennie przychodzi po kilka-kilkanaście zapytań ofertowych!)
- bogata baza dostawców i klientów, export z ERP – praktycznie z dnia na dzień można rozpocząć sprzedaż
- konto allegro, obecnie konto allegro posiada status Super Sprzedawcy, spełnia jakość Smart. Obecnie wystawionych jest ponad 600 pozycji. Obrót na allegro to ok 20 tys. miesięcznie. Przy wystawieniu większej ilości allegro można szybko zwiększyć przychody.
Jeśli tylko allegro zgodzi się na przeniesienie w formie cesji. Jeśli nie, możemy wskazać które produkty są rentowne do wystawiania.
- przeniesienie dostępu do mediów społecznościowych. Firma promuje się głównie na facebooku, ale są też podpięte inne,
- wsparcie przez okres 6 miesięcy w sprawach potrzebnych do ruszenia z działalnością,
- komputer z infrastrukturą (drukarka, klawiatura, myszka).

W cenie także majątek firmy tj.
- magazyn: w chwili dodania ogłoszenia ok. 140-150 000 zł netto, dużo pozycji kupionych przed wzrostem inflacji, szansa na wyższą marżę.
- regały magazynowe 7szt.

Sprzedaż jako sprzedaż przedsiębiorstwa.

Informacje podstawowe

Branża
  • handel detal i hurt
  • internet
  • materiały budowlane
Województwa
  • podlaskie
Miasto Białystok
Obszar działalności Krajowy
Rodzaj oferty sprzedam
Wymagania

cena 370000zł do negocjacji

Uwagi

źródło: www.olx.pl

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej