• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2021-01-25
  • Identyfikator ogłoszenia: #48875

Sprzedam zabytkowy hotel w centrum Łodzi

NA SPRZEDAŻ PRZEPIĘKNA REZYDENCJA W ŁODZI.

Oferowana nieruchomość to XIX wieczny pałacyk pełniący aktualnie funkcję mieszkalno-pensjonatową, zlokalizowany w pobliżu kompleksu leśny położone jest o kilka minut drogi od Centrum miasta Łodzi i oferuje niezależnie od pory roku ciszę i wypoczynek. Bogata sieć turystycznych szlaków pieszych oraz rowerowych w pobliżu nieruchomości, a także położenie zachęcają do aktywnego spędzania czasu.

Niezwykle istotną informacją dla inwestora jest fakt, że do rejestru zabytków została wpisana wyłącznie zewnętrzna bryła budynku, co też pozwala na dowolną aranżację wnętrz budynków.

Budynek główny powstał około 1896 roku, po zniszczeniach został odbudowany w roku 1984, rekonstrukcja baszty miała miejsce w roku 1992. Budynek główny o powierzchni 631 m2 obecnie posiada 15 pokoi gościnnych z węzłem sanitarnym oraz część mieszkalną na którą składa się gabinet, salon, dwie sypialnie, kuchnia, jadalnia, sauna oraz minibarek w najniższej kondygnacji, dwa widne pomieszczenia gospodarcze, łazienkę oraz dwie oddzielne toalety.

Budynek gospodarczy o powierzchni 271 m2 ze strychem użytkowym pełni funkcję stróżówki, stajni, warsztatu z kanałem, budynku garażowego 4-stanowiskowego, wozowni. Budynek gospodarczy jest częściowo podpiwniczony, murowany z cegły palonej, stropy drewniane i żelbetonowe, więźba dachowa drewniana, pokrycie dachu blacha ocynk i miedziana.

Działka o pow. ogółem: 3919 m2, w tym własność prywatna: 2609 m2

Dzierżawa terenu przyległego od Leśnictwa miejskiego 1310 m2 (teren dzierżawiony, w trakcie wykupu od miasta, jest decyzja, operat geodezyjny, w trakcie wyceny).

Całość terenu ogrodzona płotem ze stalowych przęseł na betonowej podmurówce.

Obiekt otoczony jest terenami zielonymi, kompleksem parkowo-leśnym i prowadzi do niego oświetlona miejska droga asfaltowa.

Obiekt aktualnie pełni funkcję mieszkalno-pensjonatową i poprzez swoją charakterystykę nadaje się doskonale pod działalność hotelowo-pensjonatową, dom mieszkalny, prestiżową siedzibę firmy, dom spokojnej starości oraz inną działalność komercyjną, reprezentacyjną itp.

Informacje podstawowe

Branża
  • nieruchomości komercyjne
Województwa
  • łódzkie
Miasto Łódź
Obszar działalności Wojewódzki
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 7000000 zł
Cena do negocjacji Tak
Czy firma jest zyskowna? Tak
Forma prawna Jednoosobowa działalność gosp.
Współpraca posprzedażowa Tak
Okres działalności w latach 40 lat

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej