• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2021-03-22
  • Identyfikator ogłoszenia: #51189

Sprzedaż przedsiębiorstwa

Ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż Przedsiębiorstwa FOBOS INVEST Spółka z o. o. w likwidacji, Ul. Żeromskiego 6, 82-400 Sztum w całości (z wyłączeniem należności i środków pieniężnych) wraz ze wszystkimi pracownikami przejmowanymi w trybie art. 23 KP. Istniejące na dzień sprzedaży zobowiązania FOBOS INVEST zostaną zaspokojone z ceny sprzedaży.

W skład Przedsiębiorstwa wchodzą dwa zwarte kompleksy składające się z 13 wyodrębnionych nieruchomości o łącznej pow. gruntów 5,0716 ha zabudowanych budynkami o łącznej pow. zabudowy 9372 m2 oraz pow. użytkowej 8524 m2, zlokalizowane po obu stronach Ul. Żeromskiego w Sztumie, nowoczesny system zarządzania przedsiębiorstwem i nowoczesne linie produkcyjne do konfekcjonowania żywności w opakowania typu bag, doypack, pouch, stick, flowpack (inpack i on-pack) oraz w pełni wyposażone zaplecze biurowe.

Cena wywoławcza wynosi 19.999.100,00 zł. Wylicytowana kwota nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium w kwocie 500.000,00 zł. do dnia 28 kwietnia 2021 r.

Lokalizacja i otoczenie

Nieruchomości FOBOS INVEST SPÓŁKA z o.o. w likwidacji zlokalizowane są w Sztumie przy Ul. Żeromskiego 6. Miasto Sztum leży na Powiślu, w północnej Polsce, w województwie pomorskim; jest siedziba powiatu sztumskiego oraz gminy miejsko-wiejskiej Sztum. Powierzchnia miasta Sztum wynosi około 5 km2. Wg danych GUS (31.XII.2019 r.) liczbą mieszkańców wynosiła - 9 870; w wieku produkcyjnym było 60,1% mieszkańców 16,8% w wieku przedprodukcyjnym, a 23,1% w wieku poprodukcyjnym. W latach 2002-2019 liczba mieszkańców zmalała o 3,7%. Pod względem przynależności regionalnej Miasto i Gmina Sztum należy do subregionu nadwiślańskiego.

Według regionalizacji geograficznej Sztum należy do zachodniej części Pojezierza Iławskiego. Na obszarze Subregionu Nadwiślańskiego Województwa Pomorskiego funkcjonują silne ośrodki przemysłowe w Kwidzynie (25 km), Malborku (15 km), Tczewie (35 km), Starogardzie Gdańskim (50 km), połączone drogami krajowymi, liniami kolejowymi i komunikacją publiczną (około 400 tys. mieszkańców). Umiejscowiony jest pomiędzy dwoma jeziorami: Zajezierskim (tzw. Sztumskim) oraz Barlewickim. Gmina Sztum sąsiaduje bezpośrednio z powiatem kwidzyńskim, malborskim i tczewskim.

Charakterystyka gruntów

Grunty FOBOS INVEST SPÓŁKA z o.o. w Sztumie w likwidacji przy Ul. Żeromskiego 6, stanowi 21 działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 5,0716 ha (4,8880 ha - powierzchnia skorygowana o wielkość udziałów we współużytkowaniu wieczystym gruntów). Są one ujawnione w 13 księgach wieczystych prowadzonych przez Sąd Rejonowy, VIII Zamiejscowy Wydział Ksiąg wieczystych z siedzibą w Sztumie. Powierzchnia zabudowy zlokalizowanych na nich budynków wynosi 9 372 m2, a pow. użytkowej 8 524 m2.

Szczegółowe położenie elementów zagospodarowania gruntów w poszczególnych działkach ewidencyjnych stanowi treść mapy zasadniczej - zał. nr 5. do operatu szacunkowego wyceny nieruchomości.

GRUNTY W KOMPLEKSIE ,,A" - stanowi 13 działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 3,3274 ha, ujętych w 5 księgach wieczystych:

Informacje podstawowe

Branża
  • upadłość, wierzytelności
Województwa
  • pomorskie
Miasto Sztum
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena do negocjacji Tak
Uwagi

Źródło: Internet i własne

Dodatkowe informacje

wymagania dla oferty lub inwestora Dostępne w wersji Premium
otwarcie ofert Dostępne w wersji Premium

Potrzebujesz więcej informacji o ofercie? Wiemy znacznie więcej!

  • wyniki finansowe
  • perspektywy rozwoju
  • analiza konkurencji
  • wiele innych

Jesteś zainteresowany?

Zapoznaj się ze szczegółzami oferty Premium w serwisie StartInvest

Uzyskaj dostęp Premium »

Jesteś zainteresowany?

Poznaj szczegóły naszej oferty i uzyskaj dostęp do informacji Premium

tel.: (86) 275 85 83

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej