• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2023-10-10
  • Identyfikator ogłoszenia: #59796

Sprzedaż zorganizowanej odlewni żeliwa

Oferta sprzedaży odlewni żeliwa (Odlewnia Metali Baworowo Spółka Akcyjna)

Do sprzedania odlewnia żeliwa w południowo-zachodniej Polsce koło Lubania Śląskiego, odlewnia oddalona od autostrady A4 - 28 km:
• wielkość produkcji: 60-150 ton/m-c;
• żeliwo szare i sferoidalne;
• gniazda formierskie fkt;
• obróbka mechaniczna elementów żeliwnych;
• pełny portfel zamówień;
• zatrudnienie około 55 osób;
• piece żeliwiaki „700”.

Główny akcjonariusz, posiadający ponad 99,9% akcji, jest zainteresowany sprzedażą zorganizowanego przedsiębiorstwa wraz z przekazaniem kontraktów oraz całego zespołu.
Odlewania wykonuje odlewy techniczne od 0,5 kg do 180 kg z żeliwa szarego en gjl 150, en gjl 200, en gjl 250, en gjl 300 oraz z żeliwa sferoidalnego en gjs 500. Odlewnia posiada własną modelarnię i wyposażona jest w wydział formowania ręcznego oraz półautomatycznego. Topialnia składa się z dwóch żeliwiaków o średnicy wewnętrznej 700mm. Żeliwiaki z gorącym dmuchem, chłodzone wodą. Laboratorium wyposażone jest w urządzenia do badania parametrów masy formierskiej: wytrzymałości, wilgotności oraz przepuszczalności. Skład chemiczny żeliwa badany jest za pomocą spektrometru.
Wydział obróbki mechanicznej wyposażony jest w maszyny konwencjonalne: tokarki, frezarki, wiertarki oraz tokarkę i frezarkę cnc. Poza obróbką mechaniczną odlewów, odlewy poddawane są obróbce cieplnej (wyżarzanie zmiękczające, odprężające).
Zdolności produkcyjne odlewni to 150 T/ miesiąc, przy obecnym poziomie zatrudnienia formierzy to 60 T/miesięcznie.

Odlewnia posiada wykwalifikowaną kadrę oraz pełen portfel zamówień. Zamówienia realizowane są głównie dla klientów z UE (Polska, Włochy, Niemcy, Dania oraz Francja i Belgia). Czynna aktualnie odlewnia z pełnym portfelem zamówień produkuje odlewy dla potrzeb rolnictwa, przemysłu maszynowego oraz budownictwa.

Odlewnia zajmuje powierzchnię 3ha. Nieruchomości gruntowe oddane są w użytkowanie wieczyste do dnia 05.12.2089 r. Hipoteki wolne są od obciążeń. Wjazd na Odlewnię możliwy z dwóch stron.

Informacje podstawowe

Branża
  • produkcja inne
Województwa
  • dolnośląskie
Miasto Leśna
Obszar działalności Krajowy
Cena sprzedaży 7000000 zł
Uwagi

źródło: https://sprzedajemy.pl/sprzedaz-zorganizowanej-odlewni-zeliwa-lesna-2-3d3332-nr68300147

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej