• Kategoria: Szukam inwestora
  • Data: 2022-10-14
  • Identyfikator ogłoszenia: #56967

Szukamy inwetora/inwestorów, udziałowca/ udziałowców do firmy - cała Polska

Odmienimy rynek wykładzin. Jesteśmy na ostatniej prostej na drodze do uruchomienia innowacyjnej działalności, która odpowiada na realne potrzeby rynku i idzie krok dalej.
Nasze wykładziny:
- są jakości premium, ale cenowo znacznie łatwiej dostępne
- są wolne od większości ograniczeń dotyczących wymiarów
- nie niszczą podłóg, ponieważ nie są mocowane na kleju
- są łatwe w czyszczeniu, a dzięki swej strukturze nie zatrzymują cząsteczek kurzu i roztoczy
- w razie zniszczenia dają się łatwo naprawiać poprzez wymianę tylko niewielkiego fragmentu
Dodatkowo mamy gotowe kolejne plany dotyczące rozwoju produktu i produktów towarzyszących.
Dysponujemy listami intencyjnymi na zakup całej produkcji z pierwszego roku działalności.

Zgodnie z opracowanym budżetem, sprzedaż będzie rosła od 20 tys. m2 w roku 2023 do 180 tys. m2 w roku 2025 przy sprzedaży 1,9 mln zł w roku 2023 i 17,8 mln zł w roku 2025. BITDA wzrośnie w roku 2025 do 8,7 mln zł przy zysku netto 7,8 mln zł. To wszystko przy jednej linii produkcyjnej i tylko na 1 zmianie.
Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane inwestycją w rozwój firmy. - w sumie na kwotę 3,9 mln zł. W zamian oferujemy 39 udziałów w firmie wartych każdy 100.000zł. Inwestycję transzujemy na 3 etapy:
1. Pierwsza transza - 15 udziałów po 100.000zł każdy, wartych razem 1,5 ml zł, które zostanie przeznaczone na wykonanie linii produkcyjnej, która już jest zaprojektowana i został znaleziony wykonawca
2. Druga transza - 12 udziałów po 100.000zł każdy, wartych razem 1,2 ml zł, umożliwiających dalsze finansowanie związane z linią produkcyjną, budową sprzedaży, działaniami reklamowymi, bieżącą działalnością, wykonaniem atestów oraz zatowarowaniem - w okresie 6 miesięcy po pierwszej transzy
3. Trzecia transza - 12 udziałów po 100.000zł każdy, wartych razem 1,2 ml zł, umożliwiających zakończenie finansowania linii produkcyjnej i jej odbiór, rozruch sprzedaży, działania reklamowe, bieżąca działalność - 2 miesiące po drugiej transzy
Firma ma opracowaną technologie i jest przygotowana do produkcji wyrobów z branży wykończeniowej wnętrz, a dokładnie innowacyjnych pokryć podłogowych: cokołów i płytek wykładzinowych pokrytych włóknem poliamidowym. Mamy wybranych dostawców komponentów linii produkcyjnej wraz z koncepcją i projektem, głównego wykonawcę, dostawców materiałów i półproduktów. Jesteśmy po rozmowach z odbiorcami na terenie kraju wraz głównym dystrybutorem oraz mamy kontakty z potencjalnymi odbiorcami zagranicą. Dzięki temu mamy wiedzę o realnym zapotrzebowaniu na nasze produkty.
Mamy przygotowaną strukturę organizacyjną firmy i biura handlowego z podziałem regionalnym oraz zespół ludzi mających duże - minimum 20-letnie doświadczenie w branży wykładzinowej, finansowej, technologicznej, marketingowej i handlowej, również w międzynarodowych strukturach.
Do tej pory zainwestowaliśmy ponad 2 lata przygotowań i ponad 350 tys. zł na przygotowanie do rozpoczęcia budowy linii, rozpoczęcia produkcji i sprzedaży.
Planujemy stworzyć dużą i stabilną firmę produkcyjną, nieporównywalnie więcej wartą od kwoty inwestycji.
Zainteresowanych proszę o kontakt. Możemy podesłać Prezentację Inwestorską, Biznes Plan/Budżet 3 letni i inne dokumenty.
Nakłady inwestycyjne
W okresie czerwiec 2022 – kwiecień 2023 Spółka planuje ponieść nakłady inwestycyjne o łącznej wartości 2,24 mln zł. Największy wydatek stanowi zakup i instalacja kompletnej linii produkcyjnej za kwotę 2,20 mln zł.
Koszty operacyjne
Do kwietnia 2023 roku Spółka zakłada poniesienie kosztów operacyjnych na poziomie 1,04 mln zł.
Kapitał obrotowy
Pozostałe środki pozyskane od inwestora stanowić będą kapitał obrotowy i zostaną przeznaczone m.in. na zakup surowców, sfinansowanie kredytu kupieckiego dla pierwszych klientów spółki oraz będą stanowić rezerwę płynnościową na wypadek pojawienia się dodatkowych kosztów lub przesunięć czasowych w założonych przychodach.
Łączne przeznaczenie pozyskanych środków
Do momentu uzyskania dodatnich wpływów operacyjnych Spółka posiada następujące potrzeby kapitałowe:
• nakłady inwestycyjne 2,24 mln zł
• koszty operacyjne 1,04 mln zł
• niezbędny kapitał obrotowy (zmiana) 0,22 mln zł
• maksymalny koszt pozyskania kapitału 0,25 mln zł
• rezerwa płynnościowa 0,68 mln zł
Łącznie 4,43 mln zł
W tym czasie założone jest osiągnięcie 0,42 mln zł wpływów z tytułu przychodów ze sprzedaży wykładzin, a stan posiadanych przez Spółkę środków pieniężnych na 1 czerwca 2022 to 0,11 mln zł. Oznacza to konieczność pozyskania od inwestora kwoty 3,9 mln zł w celu realizacji biznesplanu Spółki

Informacje podstawowe

Branża
  • budownictwo
  • produkcja inne
Województwa
  • brak / dowolne
Miasto Kraków
Obszar działalności Międzynarodowy
Stopień zaawansowania Startup
Wysokość poszukiwanego kapitału (od-do) 100000 zł - 3900000 zł
Typ inwestora Dowolny
Przewidywana stopa zwrotu/rentowność 40%
Procent udziałów mniejszościowe
Czy jest biznes plan Jest
Możliwość udziału niepieniężnego Nie

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej