• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2024-04-10
  • Identyfikator ogłoszenia: #61064

Na sprzedaż budynek restauracyjno - hotelowy i mieszkalny

Przedstawiamy ofertę do sprzedaży jedynego w swoim rodzaju niepowtarzalnego FOLWARKU 1760, który zdecydowanie zapiera dech w piersiach, położonego w Kończycach Wielkich, gm. Hażlach, powiecie cieszyńskim, woj. śląskim.

Nieruchomość doskonale zlokalizowana:

1,6km na zachód od drogi wojewódzkiej nr 938 relacji Cieszyn-Pawłowice,
1,6km na wschód od drogi wojewódzkiej nr 937 łączącej Jastrzębie-Zdrój z Cieszynem,
11km od centrum miasta Cieszyna,
bezpośredni dostęp do asfaltowej drogi gminnej od strony południowej.

FOLWARK 1760 położony jest na płaskim terenie, w całości ogrodzonym.

Komunikacja między budynkami utwardzona jest podsypką kamienną, z kolei obejście przed budynkiem mieszkalnym i restauracyjno-hotelowym utwardzone jest wylewką betonową. Istniejące zabudowania zlokalizowane są wzdłuż południowej, zachodniej i północnej granicy pozostawiając rozległe podwórze wewnętrzne zagospodarowane w formie ogrodu przydomowego oraz architekturą przyobiektową.

Budynek mieszkalny:

Wzniesiony na początku XIXw., o pow.ok. 319m2, murowany z cegły, parterowy z użytkowym poddaszem, przylegający od strony północnej do budynku restauracyjno – hotelowego. Obiekt wyposażony jest w instalację wodną, kanalizacyjną (szambo), elektryczną, gazową, teletechniczną, wentylacji grawitacyjnej oraz centralnego ogrzewania w oparciu o piec gazowy dwufunkcyjny oraz ogrzewanie kominkowe. Standard i stan techniczny budynku jest bardzo dobry – po remoncie w latach 2008/2009 oraz 2017/2018, materiały wykończeniowe wysokiej klasy, stylizowane rozwiązania architektoniczne.

Budynek restauracyjno - hotelowy:

Wzniesiony na początku XIXw., o pow.uż. ok.486m2, murowany z cegły, parterowy z poddaszem. Obiekt wyposażony jest w instalację wodną, kanalizacyjną (szambo), elektryczną, gazową, teletechniczną, wentylacji grawitacyjnej oraz centralnego ogrzewania w oparciu o piec na paliwo stałe. W budynku znajduje się bardzo duża sala konsumpcyjno-taneczna, dwie obszerne toalety dla gości oraz zaplecze kuchenne. Północna część budynku jest podpiwniczona i zajęta pod kotłownię ze składem opału i pomieszczenia gospodarcze.

Budynek gospodarczy (dawna obora, rejestr zabytków nr 924/68):

Wzniesiony ok.1760r., o pow.uż.ok. 600m2, murowany z cegły, jednokondygnacyjny. Obiekt wyposażony jest w instalację wodną i elektryczną.

Budynek gospodarczy (masztalarnia):

Wzniesiony na przełomie XVIII i XIXw., o pow.uż. ok.268m2, murowany z cegły, parterowy z nieużytkowym poddaszem. Obiekt wyposażony jest w instalację wodną i elektryczną.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość znajduje się w całości na terenach zabudowy usługowej – U7.

Wspaniała lokalizacja nieruchomości, funkcyjność, przeznaczenie, powierzchnia i jej potencjał sprawia, że jest to idealna oferta inwestycyjna – pod działalność gospodarczą /siedzibę firmy, centrum medyczne, gabinety, placówki dydaktyczno-naukowe, hotele, restauracje, spa, itp.

POLECAMY I ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA!!!

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • śląskie
Miasto Kończyce Wielkie
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 2599000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/folwark1760-konczyce-wielkie-gm-hazlach-k-cieszyna-ID4lThi

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej