• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2023-09-11
  • Identyfikator ogłoszenia: #59103

Na sprzedaż kompleks turystyczny

Na sprzedaż kompleks turystyczny w Kletnie - wsi w Masywie Śnieżnika, na Ziemi Kłodzkiej, w otulinie lasu.
OFERTA NA WYŁĄCZNOŚĆ !

PROWIZJĘ POŚREDNIKA POKRYWA SPRZEDAJĄCY !

Ośrodek to trzy ostatnie budynki w Kletnie, położone przy szlaku prowadzącym do Jaskini Niedźwiedziej i na Śnieżnik - najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich. Wieś stanowi świetną bazę wypadową na liczne szlaki piesze, rowerowe oraz narciarstwa biegowego i zjazdowego. Jest idealnym miejscem dla grotołazów oraz poszukiwaczy minerałów. Istnieją tu sztolnie kopalni uranu oraz kamieniołomy barwnych marmurów. Niewątpliwą atrakcją jest także Muzeum Ziemi. Liczne trasy turystyczne przebiegają przez widokowe tereny Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, w którym można spotkać stada jeleni, saren, kozic oraz wiele gatunków ptaków, gadów i płazów.
W skład nieruchomości wchodzą dwie działki o łącznej powierzchni 11 347 m2 . Na jednej z nich posadowione są trzy budynki, w których od wielu lat prowadzona jest działalność agroturystyczna.
Pierwszy z domów o łącznej powierzchni 117 m2 wynajmowany jest dla grup liczących do dziesięciu osób. Posiada on wszelkie udogodnienia takie jak : kuchnia, jadalnia ze stołem na 10 osób, dwie łazienki z ubikacjami na piętrze oraz dodatkowa toaleta na parterze, kominek, grill, oraz dostęp do prywatnego miejsca na ognisko obok którego płynie górski potok.
Drugi dom stanowiący, serce kompleksu, posadowiony jest pomiędzy pozostałymi budynkami i posiada część handlowo usługową, przystosowaną także na potrzeby działalności gastronomicznej. Wejście do niego wiedzie przez taras położony przy drodze asfaltowej,którą każdego dnia przemierzają tłumy turystów. Obecnie prowadzona jest w nim galeria rękodzieła i wyrobów regionalnych z mini kawiarnią. Lokal spełnia wszystkie wymogi lokalu gastronomicznego i składa się z: sali konsumpcyjnej o powierzchni 46,8 m2, toalety dla klientów, zmywalni, kuchni,przygotowalni, pomieszczenia gospodarczego, magazynu, wc dla personelu i korytarza. Na piętrze znajduje się mieszkanie 4-pokojowe, w którego skład wchodzą : salon z aneksem kuchennym i wyjściem na taras o powierzchni 33,10 m2,3 sypialnie, pokój kąpielowy, pralnia oraz klatka schodowa. Łączna powierzchnia budynku to ok. 200 m2.
Historia trzeciego budynku sięga lat przedwojennych. Wówczas znajdowała się w nim leśniczówka. Budynek ten został przekształcony na schronisko i przez wiele lat tak był wykorzystywany . Obecnie jest wynajmowany.Dom o powierzchni 300 m2, częściowo podpiwniczony.Na parterze znajduje się duża świetlica z kominkiem, kuchnia dla gości, 2niewielkiejadalnie, 3 pokoje , wieloosobowa łazienka z ogrzewaniem podłogowym. Na piętrze znajduje się 5 pokoi 4-5 osobowych, w tym jeden z antresolą oraz wieloosobowa łazienka z ogrzewaniem podłogowym. W budynku znajduje się kotłownia z piecem na ecogroszek, która zasila w ciepło dwa budynki oraz w ciepłą wodę wszystkie trzy. Dom wymaga częściowego remontu.

Dojazd do nieruchomości asfaltową drogą powiatową, która zimą jest na bieżąco odśnieżana. Media : woda z własnego ujęcia, prąd, kanalizacja, telefon i internet.

Wszystkie szczegółowe informacje ( rzuty ) dostępne w biurze.
Aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji oferujemy usługi prawne oraz współpracujemy z rzeczoznawcami, doradcami kredytowymi,ubezpieczeniowymi, a także sprawdzonymi kancelariami notarialnymi.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • dolnośląskie
Miasto Stronie Śląskie
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 350000 zł
Współpraca posprzedażowa Tak
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/na-sprzedaz-kompleks-turystyczny-w-kletnie-ID4mCM8

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej