• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2022-05-30
  • Identyfikator ogłoszenia: #55683

Na sprzedaż obiekt hotelowy

Na sprzedaż nieruchomość gruntową stanowiącą działkę o powierzchni 2790 m2, zabudowaną dwoma budynkami hotelowymi o łącznej powierzchni użytkowej 858,6 m2.

Nieruchomość zlokalizowana jest w Plewiskach, gm. Poznań, przy ul. Grunwaldzkiej. Budynki posiadają bardzo czytelny adres i jest położony przy głównej drodze wjazdowej do Poznania od strony południowo - zachodniej. Lokalizacja jest bardzo dobra z uwagi na szybki i dogodny dojazd do centrum Poznania (odległość do centrum 8 km), wyjazd na trasę S11 oraz autostradę A2 (2 km od autostrady A2 w kierunku Warszawy i Berlina) oraz lotniska Ławica (około 6 km). W okolicy znajduje się niska zabudowa mieszkaniowa oraz usługowa. Działka jest ogrodzona, a wjazd na posesję zabezpieczony bramą automatyczną. Od frontu znajduje się parking. Powierzchnia parkingowo – komunikacyjna utwardzona jest kostką oraz granitem. Teren nieruchomości jest zadbany i zagospodarowany. Nasadzenia drzew i krzewów na działce wykonane zostały wg projektu.

Oba budynki utrzymane są w architekturze nawiązującej do romantycznego stylu okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zostały zaprojektowane przez pracownię autorską Beaty Kaźmierskiej „Domy Polskie” i wybudowane w 2000 roku. Budynki wyposażone są w pełną infrastrukturę techniczną, uzbrojone w sieć gazową, wodociągową, energetyczną, kanalizacyjną oraz instalację teletechniczną.

Budynek główny stanowi restaurację wraz z zapleczem umożliwiającym obsługę 160 gości oraz siedem pokoi hotelowych z łazienkami.

Budynek bliźniak to dwadzieścia pokoi hotelowych z łazienkami oraz mniejsza sala na około 80 osób wraz z zapleczem kuchennym. W mniejszym budynku znajduje się również dwa garaże nad którymi na piętrze urządzono urokliwe tarasy.

Budynki zostały wykonane w technologii tradycyjnej (ławy fundamentowe żelbetowe, ściany zewnętrzne porotherm na pióro – wpust, ocieplone wełną mineralną, na której położono tynki tradycyjne – bez styropianu, gzymsy szalowane i zbrojone, stropy kondygnacji zalewane łącznie z gzymsami). Dach pokryty jest dachówką ceramiczną (karpiówka układana w tzw. Łuską). Opierzenia, rury spustowe, rynny, parapety i inne elementy wykonane z miedzi. Stolarka okienna (PCV) oraz drzwiowa (drewniana) wykonany zostały przez firmę z długoletnim doświadczeniem.

Obiekt funkcjonujący, w pełni wyposażony, w bardzo dobrym stanie.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • wielkopolskie
Miasto Plewiski
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 5900000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/na-sprzedaz-obiekt-hotelowy-pod-poznaniem-ID4faSa

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej