• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2024-01-25
  • Identyfikator ogłoszenia: #52543

Na sprzedaż ośrodek wypoczynkowo turystyczny

Na sprzedaż dochodowy ośrodek wypoczynkowy, turystyczny, pensjonatowy - ,,Gościniec OŹNA”, który jest położony w sercu Beskidu Żywieckiego, w turystycznej miejscowości Sól Kiczora na Śląsku.
Usytuowanie ośrodka wśród gór i lasów, gwarantuje doskonały wypoczynek w ciszy i spokoju, z dala od gwaru miasta. Znajduje się w pobliżu kilkunastu wyciągów narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym 3 km od kompleksu Zwardoń Ski, a także stanowi doskonałe miejsce wypadowe na Wielką Raczę. OŹNA położona w malowniczej miejscowości stwarza doskonałe miejsce na organizację szkoleń, konferencji, narad, spotkań jubileuszowych, sympozjów i zjazdów rodzinnych.

Jest to prężnie prosperujący ośrodek wypoczynkowy, od 2006 roku prowadzi dochodową działalność hotelowo-gastronomiczną, świadcząc usługi na najwyższym poziomie, zyskując w jednej z największych wyszukiwarek miejsc noclegowych na świecie ,, ’’ aż 9,3 punktów uznaniowych od zadowolonych klientów.

Powierzchnia ośrodka 703 m2
Powierzchnia działki 4198 m2
Nieruchomość jest w bardzo dobrym stanie technicznym oraz funkcjonalno - użytkowym, jest zadbana, na bieżąco modernizowana, odświeżana. Posiada pełną dokumentacją, oraz wszelkie aktualne odbiory sanitarne.

Forma własności: pełna własność, księga wieczysta czysta.
Dlaczego sprzedają ? Chcą przejść na zasłużoną emeryturę.

Obiekt oddany do użytku w 1992 roku, w 2006 przeszedł generalny remont.
W 2014 roku budynek w części hotelowej zyskał nowe pokrycie dachowe, oraz została wymieniona stolarka okienna na solidna plastikową trzyszybową.
W 2021r. w części hotelowej zostały wyremontowane łazienki.
W drugim kwartale 2022 roku została przeprowadzona konserwacja i malowanie pokrycia dachowego budynku w części gospodarczej. Jest pod stałą opieką, w wyniku czego naprawy i drobne remonty, są wykonywane na bieżąco.

DZIAŁKA:
Całości ogrodzona, pięknie zagospodarowana, w części parkingu i dojścia do budynku utwardzona kostką brukową. Parking na około 15 samochodów. Posiada dwie bramy wjazdowe, oraz bezpośredni całoroczny, odśnieżany dostęp do drogi głównej gminnej.
Według MPZP Gminy Rajcza działki są położone w ternach jednostki pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, oraz usługi komercyjne nieuciążliwe.

MEDIA:
Nieruchomość posiada własne ujęcie wody i oczyszczalnie ścieków, co przekłada się ekonomicznie na utrzymanie całego obiektu. Ogrzewanie jest centralne na eko-groszek (ok 15 ton rocznie) + drewno (którego tutaj nie brakuje). Jest monitoring całego obiektu.
Obiekt posiada świetne zaplecze rekreacyjno - wypoczynkowe: otwarty taras , basen letni, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, ogrodowy małpi gaj dla dzieci, dużą krytą wiatę grillową stwarzająca świetne warunki do biesiadowania.

OPIS BUDYNKÓW:
W pensjonacie znajduje się 12 pokoi, w tym: cztery pokoje 2-osobowe, trzy pokoje 3-osobowe, trzy pokoje 4-osobowe, jeden pokój 5-osobowy, łącznie dających 40 miejsca noclegowe.
Obiekt o ciekawej bryle, składający się z dwóch budynków połączonych łącznikiem, stanowiącym całość, świetnie harmonizującym się z otoczeniem sąsiadującego lasu. Technika budowy: tradycyjna; materiał budowy: pustak; pokrycie dachu: blacha
Pierwszy budynek :
podpiwniczony z przeznaczeniem gastronomiczno- gospodarczym, o łącznej powierzchni całkowitej ok. 350 m2 .W piwnicy znajduje się kotłownia , pomieszczenie palacza, warsztat, hydrofornia, pralnia, suszarnia, WC, 5 pomieszczeń magazynowo - biurowych. Ta część budynku posiada dwa oddzielne wejścia.
Na półpiętrze znajduje się duża kuchnia wyposażona w niezbędny sprzęt, oraz spore zaplecze kuchenne. Przestronna jadalnia/restauracja o pow. ok. 63m2 z wyjściem na taras, oraz widokiem na las została wyposażona w projektor. Restauracja posiada duże przeszklenia co pozwala cieszyć się bliskością przyrody.
Drugi budynek:
to hotelowa część ośrodka o powierzchni ok. 300m2, w której znajduje się 12 pokoi: 2,3, 4 osobowych, tworzących łącznie 40 miejsc noclegowych. Pokoje jasne, przestronne, w bardzo dobrym stanie , czyste, zadbane, każdy z łazienką. Łazienki wykończone w wysokim standardzie, armatura łazienkowa oraz glazura i terakota wysokiej jakości.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • śląskie
Miasto Sól
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 2600000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/dzialajacy-osrodek-wypoczynkowo-turystyczny-ID4nq8y

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej