• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2022-09-02
  • Identyfikator ogłoszenia: #56615

Odstąpię sklep z doniczkami i osłonkami ceramicznymi

Sklep z doniczkami i osłonkami ceramicznymi, a od niedawna również z roślinami (niewielkie ilości, wyjątkowo zadbane, nie masówka). Mamy też niewielką liczbę odżywek, stymulatorów wzrostu, akcesoriów z motywem roślinnym, świec sojowych.
Na tę chwilę sklep stacjonarny mieści się w Poznaniu, przy Parku Wilsona. Jest to zadbany lokal o powierzchni ok. 20m2, wyremontowany i zaaranżowany przez nas. Działamy również w formie sklepu online.

Opcji jest kilka:
- sprzedaż samego asortymentu o wartości ok. 30 000 zł netto (inwentaryzację przeprowadzimy w najbliższych dniach, więc to kwota "na oko"),
- sprzedaż samej marki - prawa do używania logo, know-how, sklepu internetowego (w tym momencie tworzona jest nowa strona, więc sprzedaży podlegać będzie już nowy, ulepszony sklep online), kontaktu do dostawców, dostępu do kont na serwisach społecznościowych, autorskich zdjęć, tekstów etc.
- sprzedaż marki wraz z asortymentem.

Preferuję opcję nr 3, z uwagi na to, że zależy mi na tym aby marka funkcjonowała dalej i rozwijała się. Mogę rozpatrzyć też inne opcje i kombinacje.

Dodatkowo, możliwe jest przejęcie działającego lokalu w Poznaniu, ale nie jest to konieczność. Nie mam nic przeciwko przeniesieniu sklepu w inne miejsce (również do innej miejscowości), do większego lokalu, ani przeciwko rozszerzeniu oferty lub skupieniu się np. na sprzedaży roślin.
Czynsz najmu lokalu wynosi 1700zł miesięcznie (+prąd i internet we własnym zakresie).
Sprzedaży podlega także wyposażenie sklepu (regały z litego drewna, rośliny własne, akcesoria dekoracyjne, logo ze stryroduru, urządzenie do aromamarketingu, lada, wszelkie inne akcesoria), ale nie jest to konieczność.

Moja propozycja cenowa dotycząca marki, logotypu, sklepu internetowego i wszelkich korzyści niematerialnych to 35 000 zł. Do niewielkiej negocjacji.

W przypadku chęci przejęcia sklepu stacjonarnego cena za całe wyposażenie (bez asortymentu) będzie niższa niż w przypadku chęci odkupienia pojedynczych przedmiotów. Odstępne za sklep stacjonarny w tym przypadku będzie wynosić 17 000 zł brutto. W tej opcji przejmują Państwo sklep stacjonarny w całości, tak jak wygląda on na tę chwilę.
Asortyment sprzedam po cenie zakupu - na podstawie inwentaryzacji, którą przeprowadzimy w najbliższym czasie. Wszelkie pozostałe przedmioty wycenię na życzenie, jeśli chcieliby Państwo odkupić tylko niektóre z nich.

W przypadku chęci odkupienia całości (marka, asortyment oraz przejęcie sklepu stacjonarnego w obecnej formie) mogę zaproponować cenę specjalną - 10 tysięcy złotych mniej, niż kwota która powstanie po dodaniu wszystkich składników oferty.

Włożyłam w tę markę mnóstwo zaangażowania, czasu i pieniędzy i wiem, że można ją pięknie rozwinąć. Chciałabym aby przejął ją ktoś z pasją do roślin i ceramiki. Sklep stacjonarny funkcjonuje od niedawna, a już zdążyliśmy zdobyć stałych klientów oraz zaprzyjaźnione osoby, które chętnie polecają nasz asortyment. W sklepie codziennie jest sprzedaż, pomimo braku reklamy. Zależy nam na wyjątkowej atmosferze i zaufaniu, dlatego wszystkim zajmujemy się samodzielnie.
Niestety przytłacza nas ilość pracy na innych "frontach" i jesteśmy zmuszeni wybierać.
Nie zależy mi na tym, aby sprzedać sklep szybko, więc pozwolę sobie rozważyć najbardziej korzystne oferty.
Wystawiam fakturę VAT.

Informacje podstawowe

Branża
  • handel detal i hurt
Województwa
  • wielkopolskie
Miasto Poznań
Obszar działalności Lokalny
Cena sprzedaży 35000 zł
Cena do negocjacji Tak
Współpraca posprzedażowa Tak
Uwagi

źródło: www.olx.pl

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej