• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2022-10-26
  • Identyfikator ogłoszenia: #57002

Ośrodek Jeździecki z Hotelem i Restauracją

Ośrodek „Sportowy Klub Jeździecki Poczernin” powstał w 2006 roku i od tego czasu cieszy się znakomitą opinią oraz jest szeroko doceniany na arenie ogólnopolskiej. Ośrodek wielokrotnie miał przyjemność z dużym powodzeniem organizować ogólnopolskie zawody jeździeckie. Inwestycja obejmuje nie tylko najwyższej jakości infrastrukturę jeździecką ale także hotel i restaurację. Nieruchomość zajmuje łącznie 5,3 hektara.


Jeździecki Klub Sportowy położony jest w miejscowości Poczernin niedaleko Płońska (8 km). Ośrodek zlokalizowany jest w odległości 60 km od Warszawy, tylko 15 minut jazdy od Łomianek. Obecnie w pobliżu ośrodka budowany jest węzeł komunikacyjny drogi ekspresowej S7 - węzeł Załuski, a jego oddanie przełoży się na jeszcze dogodniejsze skomunikowanie ośrodka.

Klub Jeździecki Poczernin otoczony jest malowniczymi terenami zielonymi zapewniającymi wyjątkowo spokojną atmosferę oraz bliski kontakt z naturą.

W skład infrastruktury jeździeckiej wchodzą: ogrodzone, trawiaste padoki, 3 zewnętrzne place treningowe, 2 kryte hale, 4 stajnie, kryty lonżownik i karuzela, stodoła. Wszystkie obiekty zostały postawione z najlepszych materiałów i są w bardzo dobrym stanie technicznym.


· Place:
- Główny konkursowy plac treningowy w kształcie rombu (wymiary: najdłuższa linia - 85 m, krótsza długa linia – 80 m, dłuższy bok – 72 m, krótszy bok – 55 m) posiada profesjonalne podłoże kwarcowe, kompleks przeszkód ze straszakami oraz budki sędziowskie i ławki.
-Drugi plac treningowy / rozprężalnia (wymiary: 90 m x 57 m) posiada podłoże profesjonalne: piasek kwarcowy z fizeliną.
- Plac ujeżdżeniowy (wymiary: 20 m x 60 m) również posiada profesjonalne podłoże, które stanowi piasek kwarcowy z fizeliną.

Wszystkie place są ograniczone, ogrodzone, obsadzone oraz utrzymane w najlepszym możliwym stanie.


· Hale:
- Główna kryta hala (wymiary: 64 m x 32 m) wraz z sędziówką oraz trybunami.
- Mniejsza kryta hala ujeżdżalnia (wymiary: 48 m x 20 m).

Obie hale posiadają podłoże kwarcowe oraz automatyczny systemem nawadniania. Hale zostały wykonane z płyty warstwowej, posiadają konstrukcje stalowe, wzmocnienia wewnętrzne i wykończenie z drewna sosnowego sezonowanego o odpowiednim przekroju (grube). Obie hale są oświetlone.


· Stajnie:
- Główna stajnia murowana (wymiary: 11,5 m x 66 m).
- Mniejsza stajnia murowana (wymiary: 10,5 x 10,5 m).

Stajnie zostały wykonane z płyty warstwowej, tzw. obornickiej o grubości 10 i 15 cm, posiadają konstrukcje stalowe, wzmocnienia wewnętrzne i wykończenie z drewna sosnowego sezonowanego o odpowiednim przekroju (grube).
Do dyspozycji jest 6 siodlarni, solarium, 4 myjki z bieżącą ciepłą i zimną wodą oraz 2 łazienki wyposażone w kabiny prysznicowe i pralki.

- Stajni angielska (wymiary: 15 m x 6 m) o zabudowie drewnianej z 5 boksami murowanymi z metalowymi kratami.

- Stajnia namiotowa wykorzystywana przy zawodach jeździeckich z 12 boksami metalowymi.

· Zadaszony lonżownik (wymiary: średnica 18,6 m) z podłożem kwarcowym umożliwiający pracę z ziemi, zabudowa drewniana.

· Kryta karuzela dla koni (wymiary: średnica: 18,6 m) z zaawansowanym trenażerem automatycznym oraz profesjonalnym podłożem wyłożonym betonem i matami gumowymi.

· Trawiaste, ogrodzone padoki.


Ośrodek prowadzi pensjonat dla koni, gdzie do dyspozycji koni i jeźdźców znajdują się doskonale wyposażone stajnie, łącznie 34 boksy. Komfortowe boksy dla koni mierzą 4 m x 4 m i są wykonane z metalu i drewna. Boksy posiadają otwierane okna, zapewniające dostęp świeżego powierza oraz umożliwiające zwierzętom obserwację okolicy. Na terenie stajni znajduje się 6 siodlarni, solarium, 4 myjki z bieżącą ciepłą i zimną wodą oraz 2 łazienki z kabiną prysznicową i pralką. Koniom zapewniona jest pełną, całodobowa opieka, w tym opieka medyczna. Ośrodek jest całkowicie ogrodzony i monitorowany 24/h.


Przed głównym budynkiem (wymiary w obrysie: 40 m x 80 m) znajduje się wydzielony, pojemny parking. Materiał budowlany budynku mieszkalno-socjalnego to siporex ocieplony 10 cm płytą styropianową oraz pokryty tynkiem strukturalnym.

Wystrój jest utrzymany w klasycznym, ponadczasowym stylu. Dominują tutaj jasne kolory, kamień oraz drewno. Wnętrze ozdobione jest pucharami, obrazami oraz pamiątkami związanymi z końmi. Na parterze znajduje się restauracja, a ze strefy jadalnianej można obserwować jazdę konną na głównej hali. Bardzo dużo uroku dodaje klimatyzowany pokój zimowy (wymiary: 6 m x 8 m) wypełniony żywą roślinnością. Na piętrze znajduje się 16 przytulnych pokoi hotelowych z łazienkami oraz duża 40 osobowa sala konferencyjna. Na terenie ośrodka znajdują się również pokoje dla trenerów z pełnym węzłem sanitarnym. Ogrzewanie jest gazowe.

Ośrodek przystosowany jest do organizacji różnego typu imprez: zawody sportowe; pokazy jeździeckie; pikniki z przejażdżkami konnymi; imprezy integracyjne dla firm; konferencje, seminaria, szkolenia i konsultacje jeździeckie; obozy młodzieżowe i półkolonie, a także różnego rodzaju uroczystości okolicznościowe.

Na terenie ośrodka możliwe są jednodniowe, weekendowe lub tygodniowe pobyty z koniem.

Cały ośrodek jest ogrodzony oraz monitorowany 24/7.

Ośrodek prężnie działa w branży jeździeckiej w związku z czym istnieje możliwość przejęcia aktualnego modelu biznesowego i jego lukratywnej kontynuacji.

Dodatkowo istnieje również możliwość przekształcenia obecnych budynków w magazyny, a także możliwość zakupu nieruchomości wraz z dodatkowymi działkami znajdującymi się naokoło inwestycji.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • mazowieckie
Miasto Poczernin
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 10000000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/osrodek-jezdziecki-z-hotelem-i-restauracja-5-3-ha-ID4iMwC

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej