• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2020-08-10
  • Identyfikator ogłoszenia: #48860

Sprzedam firmę wraz z technologią produkcji EKOFOLII do pakowania żywności

Sprzedam firmę wraz z technologią produkcji EKOFOLII do pakowania żywności.

Firma wypracowała technologię do produkcji folii EKO PE-HD-KD-60 przyjaznych dla środowiska mających zastosowanie do pakowania tłuszczy, twarogów, fromage, itp.

Śledząc najnowsze tendencje i zmiany zachodzące w branży opakowań wyrobów, jak również kładąc stały nacisk na badania i rozwój, opracowaliśmy technologię produkcji folii opakowaniowej EKO.

Istotny jest skład folii opakowaniowej EKO oparty na minerałach, który klasyfikuje produkt do grupy materiałów biodegradowalnych.

W centrum zainteresowań producentów opakowań jest stworzenie takich produktów, które spełniają swoje podstawowe funkcje, ale też nie wpływają negatywnie na środowisko. Źródeł naszych poszukiwań należy upatrywać w dążeniach, by wykorzystać mineralne bogactwo jakie skrywa skorupa ziemska. Propozycją jest materiał ekologiczny EKO składający się między innymi z minerałów: węglanu wapienno-magnezowego, czyli kredy, oraz krzemianu magnezu w postaci talku. Dwutlenek tytanu jest białym barwnikiem. Użyte w produkcji tworzywa sztuczne to polietyleny, najmniej obciążające środowisko. Zastosowanie minerałów w składzie surowcowym materiału EKO znacznie zmniejsza obciążenie środowiska naturalnego. Po wykorzystaniu może być użyty jako surowiec wtórny przy innej produkcji.

Ze względu na swoje właściwości, przyjazny dla środowiska charakter i niską cenę, wielu producentów żywności wybiera nasz materiał EKO w postaci folii opakowaniowej EKO do pakowania:

·masła ekstra, stołowego, osełkowego, miksów masła,

·olejów,

·twarogów, serków fromage,

·lodów,

·drożdży,

·smalcu,

·mięsa mielonego,

·słodyczy.

Inną korzystną cechą folii opakowaniowej EKO jest tworzenie lepszej barierowości dla pary wodnej w porównaniu z jakimkolwiek innym tworzywem poliolefinowym. Materiał, nie przepuszczając wody, sprawia, że zapakowany produkt zachowuje dobry wygląd i świeżość.

Folia jest niezwykle plastyczna i podatna w obróbce, co umożliwia nadanie opakowaniom dowolnych, żądanych kształtów.

Materiał EKO można zastosować na istniejących maszynach pakujących, sprawdza się przy normalnych prędkościach. Co istotne, ewentualne dostosowanie maszyn nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Opracowano różne rodzaje materiału EKO: White - klasyczny biały i Opal - półprzezroczysty.

Eko White występuje w grubościach od 40 do 250 mic. Wydajność materiału o grubości standardowej 50 mic jest podobna do laminatów, w granicach 13-14 kg na tonę wyrobu gotowego, co w połączeniu z oferowaną o około 10% niższą ceną od tradycyjnych laminatów czyni materiał EKO doskonałą alternatywą do używanych obecnie. Wyprodukowany surowiec nie wymaga stosowania warstwy lakierów termozgrzewalnych, co potwierdzają uzyskane sprawozdania oraz świadectwa badań.

Paleta produktów zmienia się w ślad za potrzebami rynku. Obok nowatorskiej folii opakowaniowej EKO w naszym programie produkcyjnym znajdują się rolki oraz arkusze - formatki tłuszczoodporne (również z nadrukiem) oraz folia trójwarstwowa do pakowania mleka.

Firma posiada gotowe materiały do pozyskania dotacji na ekofolie o zwiększonej ilości naturalnego minerału i materiały do produkcji ekogranulatu do produkcji folii ekologicznych.

Informacje podstawowe

Branża
  • ekologia, ochrona środow.
Województwa
  • wielkopolskie
Miasto Opatówek
Obszar działalności Międzynarodowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 2500000 zł
Cena do negocjacji Tak
Czy firma jest zyskowna? Tak
Możliwości rozwoju

Opracowane materiały do pozyskania dotacji na innowacje produktowe, oraz w ekologię. Produkcja folii ekologicznej.

Forma prawna Jednoosobowa działalność gosp.
Współpraca posprzedażowa Tak
Okres działalności w latach 7 lat

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej