• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2024-01-23
  • Identyfikator ogłoszenia: #60533

Sprzedam obiekt turystyczny

„Zielone Wzgórze” to obiekt turystyczny położony w legendarnym Masywie Góry Ślęży (łac. Silensi w 1017, w latach 1945‒1948 Sobótka, niem. Zobtenberg) w Sulistrowiczkach, ul. Parkowa 3, gmina Sobótka na Dolnym Śląsku, Polska. Masyw Ślęży to miejsce wypoczynku, relaksu i rekreacji nie tylko mieszkańców Wrocławia, Świdnicy ale także turystów z Polski, Czech, Niemiec i innych miejsc Europy.

Obiekt Zielone Wzgórze funkcjonuje nieprzerwanie od 10 lat i w tym okresie stworzył własne rozpoznawalne know-how, które zawdzięcza lokalnej, autorskiej kuchni opartej na produktach lokalnych, rzemieślniczemu browarowi i miejscom noclegowym w otoczeniu zieleni i śpiewu ptaków. Restauracja posiada dwa certyfikaty produktu lokalnego LGD Ślężanie.

Charakterystyka techniczna nieruchomości:
Powierzchnia działki: 1245,90 m2

Powierzchnia całości budynków: 516,00 m2

Powierzchnia budynku nr 1: 137,00 m2
Powierzchnia budynku nr 2: 222,00 m2
Powierzchnia budynku nr 3: 157,00 m2

Na obszarze działki znajdują się: parking dla gości, taras widokowy, piec do pizzy, miejsce na ognisko, zielony ogród letni przy strumieniu z miejscami konsumpcyjnymi dla ok. 120 gości, wędzarnia i pergola. W okresie wiosenno letnim do dyspozycji gości jest łącznie (ogród + 3 sale restauracyjne) 260 miejsc konsumpcyjnych (140 wewnątrz obiektu). Obiekt posiada ogrzewanie elektryczne c.w.u. i c.o. (instalacja fotowoltaiczna 9,4 kWp), kominkowe, wodę i kanalizację miejską, łącze internetowe WiFi, dostęp do drogi asfaltowej.

Budynek nr 1:
Budynek posadowiony jest na skarpie i posiada dwie kondygnacje: przyziemie, w którym zlokalizowane są: browar rzemieślniczy, pomieszczenie gospodarcze oraz toalety. Kondygnacja nadziemna, w której mieszczą się: przedsionek wejściowy, sala restauracyjna z kominkiem, łącznik prowadzący do kolejnej sali restauracyjnej w budynku nr 2, kuchnia gastronomiczna z zapleczem, pomieszczenie socjalne personelu oraz zmywalnia.

Budynek nr 2:
Budynek 2 kondygnacyjny. Na parterze i na piętrze znajdują się sale restauracyjne z kominkami, każda przeznaczona na około 60 gości. Sale są skomunikowane z budynkiem nr 1 i 3.

Budynek nr 3:
Budynek 3 kondygnacyjny, który spełnia funkcję pensjonatu z 9 pokojami wraz z łazienkami. Maksymalna liczba osób w pensjonacie to 25. Budynek posiada klatkę schodową, która stanowi połączenie budynku nr 2 i 3, ogólnodostępną toaletę dla gości i zaplecze techniczne (kotłownia
i pomieszczenie socjalne).

Obiekt jest położony w jednym z najpiękniejszych miejsc Polski - na południowym zboczu Masywu Ślęży. Jest to miejsce wciąż prawdziwej natury z imponującymi różnicami wysokości i łagodnymi łąkami. Restauracja, browar, pensjonat są w pełni wyposażone i posiadają wszelkie niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej pozwolenia, zgody i koncesje. Ponadto obiekt posiada wykwalifikowany, profesjonalny zespół pracowników.

Informacje podstawowe

Branża
  • turystyka, hotelarstwo
Województwa
  • dolnośląskie
Miasto Sulistrowiczki
Obszar działalności Krajowy
Sprzedaż z nieruchomością Tak
Cena sprzedaży 6500000 zł
Uwagi

źródło: https://www.otodom.pl/pl/oferta/zielone-wzgorze-browar-restauracja-noclegi-ID4oFTs

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej