• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2018-11-15
  • Identyfikator ogłoszenia: #41392

Sprzedam przedsiębiorstwo spożywcze, innowacynja linia, przyznana dotacja

Zarząd oraz Wspólnicy Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oferują do sprzedania 100 % udziałów w przedsiębiorstwie. Firma jest podmiotem o stabilnej pozycji w sektorze chemii spożywczej, jest jedynym podmiotem w Polsce zajmującym się produkcją i sprzedażą octanu sodu bezwodnego i trójwodnego o jakości spożywczej w skali przemysłowej. Octan sodu jest funkcjonalnym dodatkiem do żywności np. dżemów, galaretek, wyrobów mięsnych, zup w proszku, słodyczy, ponadto jest on wykorzystywany przy produkcji kosmetyków, tkanin oraz jako ogrzewacz termiczny. Pełni funkcje stabilizatora i regulatora kwasowości.
Głównymi klientami są polskie i zagraniczne hurtownie, a także odbiorcy bezpośredni w postaci zakładów przemysłowych. Spółka posiada rozbudowane kontakty handlowe w całej Europie i sprzedaje całość wyprodukowanego asortymentu. Aktualnie większość produkcji skierowana jest na eksport. Przedsiębiorstwo działa na terenie zakładów Grupy Azoty w Tarnowie-Mościcach.
Spółka jest właścicielem w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej dwóch produktów. Posiada pełnię praw do technologii oraz pełną dokumentację techniczną linii(w trakcie uzyskiwania patentu). Jest to unikatowa technologia produktowa i procesowa charakteryzująca się wysoką wydajnością, jakością oraz stabilnością wyrobów.

Spółka posiada certyfikat ISO 9001:2008, certyfikat HACCP oraz udokumentowany system zapewnienia bezpieczeństwa żywności wg. Normy ISO 22000:2005. Firma należy do Klastra Chemii Specjalistycznej CHEM-STER. Przedsiębiorstwo posiada własne laboratorium badawcze oraz jakościowe. Jesteśmy nowatorską i rozwijającą się firmą, która dzięki bliskości ośrodków akademickich podejmuje współpracę badawczo-rozwojową m.in. z Akademią Górniczo – Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. W 2016 r. zrealizowany został projekt unijny związany z zakupem i wykonaniem usługi badawczo-rozwojowej związanej z rozwojem nowych produktów oraz nowej technologii produkcji.

Obecnie firma przygotowuje się do rozpoczęcia nowej inwestycji, w ramach pozyskanej dotacji unijnej, umożliwiającej wytwarzanie nowej grupy wyrobów tj. di octanu sodu oraz wdrożenie jakości farmaceutyczną produktów. Celem inwestycji jest wprowadzenie na rynek nowych produktów, a także zwiększenie wydajności obecnych linii. Inwestycja oparta jest o posiadaną dokumentacje techniczną, projekt budowlany i projekt technologiczny.

Ponieważ firma jest w trakcie realizacji dotacji unijnej zapewniam obsługę w celu prawidłowego zakończenia zadania. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt tel.

Informacje podstawowe

Branża
  • spożywcza
Województwa
  • małopolskie
Miasto Tarnów
Obszar działalności Międzynarodowy
Cena sprzedaży 3800000 zł
Forma prawna Spółka z o.o.
Współpraca posprzedażowa Tak
Okres działalności w latach 6 lat
Uwagi

źródło: www.biznesoferty.pl

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej