• Kategoria: Sprzedam firmę
  • Data: 2018-11-26
  • Identyfikator ogłoszenia: #41525

Sprzedam sklep internetowy

Sprzedam sklep internetowy, funkcjonujący od 8 lat, z gronem stałych klientów. Specyfika produktu sprawia, że klientami są tylko i wyłącznie firmy, więc nie występuje problem zwrotów, niepoważnego zachowania ze strony kupujących itd.

Sklep bez problemu obsłuży jedna osoba po dwudniowym szkoleniu produktowym. Można zarządzać nim z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy laptop z internetem i telefon. Gdy wpływa zamówienie to trzeba przesłać je do producenta, a producent wysyła towar do naszego klienta. W związku z czym nie musimy mieć biura, magazynu, kupować w ciemno towaru, który być może nigdy się nie sprzeda.

Dlatego też koszty miesięczne utrzymania sklepu są praktycznie żadne: hosting - 50 zł/miesiąc, telefon i internet – 60 zł/miesiąc. I to by było na tyle, raz do roku trzeba opłacić domenę, to jest ok. 100 zł netto za rok. Sklep nie jest i nie był pozycjonowany w Google.

Sklep sprzedaję ponieważ w tym roku zaangażowałem się w nowe przedsięwzięcie i już zupełnie nie mam czasu, żeby się nim zajmować. Dlatego chętnie sprzedam sklep komuś, kto będzie mógł poświęcić mu więcej uwagi niż ja i będzie miał z niego większy pożytek. Sklep, mimo że obecnie zaniedbany jeśli chodzi o reklamę, to cały czas jest w ruchu i generuje sprzedaż (bazując w 90% na stałych klientach pozyskanych na przestrzeni lat).

Na ten moment wartość sprzedaży w sklepie w roku 2018 wynosi 291.000 zł netto (357.000 zł brutto). Przy średniej marży 28% daje to zysk ok. 7.500 zł miesięcznie (291.000 x marża 28% = 81.480, 81.480 / 11 miesięcy = 7407 zł miesięcznie – z tym że przed nami jeszcze tydzień sprzedaży w listopadzie). Na dalszym etapie rozmów udostępnię poważnie zainteresowanym faktury potwierdzające wartość sprzedaży.

Mam wiele pomysłów na zwiększenie przychodów i przekażę je ze szczegółami przyszłemu nabywcy. Podstawowy to inwestycja w marketing internetowy – pozycjonowanie w Google, kampanie Adwords, Facebook Ads itd. Kolejne to: 1. utworzenie wariantów językowych sklepu (obecnie tylko język Polski) i rozpoczęcie sprzedaży na terenie UE (te same produkty sprzedawane są tam dużo drożej niż w Polsce) 2. zwiększenie asortymentu o produkty, które również wpisują się w branżę, ale obecnie nie mam ich w sklepie (przekażę kontakty do sprawdzonych producentów w Polsce, czy nawet w Azji jeśli ktoś myśli o imporcie) 3. Zatrudnienie handlowca i rozpoczęcie sprzedaży bezpośredniej, a nie tylko internetowej.

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu, preferuję kontakt poprzez formularz/mailowy, ponieważ ze względu na obowiązki rzadko mam możliwość odebrania telefonu w dowolnym momencie i poprowadzenia dłuższej rozmowy.

Uprzedzając prawdopodobne pytania - cenę możemy negocjować, ale bez przesady, bo wiem co sprzedaję. W tej cenie nabywca otrzymuje sklep z historią, w dobrej kondycji, w branży z bogatymi klientami i jeśli poświęci się temu sklepowi więcej uwagi, bazując m.in. na moich sugestiach, to możliwości rozwoju są jeszcze bardzo duże. Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT na tę transakcję.

Informacje podstawowe

Branża
  • internet
Województwa
  • łódzkie
Miasto Łódź
Obszar działalności Krajowy
Cena sprzedaży 135000 zł
Uwagi

źródło: www.biznesoferty.pl

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej