• Kategoria: Szukam inwestora
  • Data: 2023-03-27
  • Identyfikator ogłoszenia: #58269

VidWall - innowacyjna platforma stremingowa

Podsumowanie wykonawcze:
VidWall to innowacyjna platforma do strumieniowego przesyłania wideo, która łączy najlepsze funkcje YouTube i Twitch oraz wprowadza nowe funkcje, które przypadną do gustu twórcom, muzykom i firmom. Platforma ma stać się światowym liderem w branży strumieniowego przesyłania wideo.

Rynek platform do strumieniowego przesyłania wideo szybko się rozwija i ma miliony użytkowników na całym świecie. Jednak obecne platformy, takie jak YouTube i Twitch, mają ograniczenia, które uniemożliwiają twórcom pełne wykorzystanie ich potencjału, i często nie oferują twórcom wystarczających opcji zarabiania. VidWall ma na celu rozwiązanie tych problemów poprzez wprowadzenie nowych funkcji, które poprawią wrażenia użytkowników i twórców.

Analiza rynku:
Rynek strumieniowego przesyłania wideo jest bardzo konkurencyjny, a YouTube i Twitch dominują w branży. Jednak VidWall ma na celu wyróżnienie się poprzez zapewnienie unikalnej kombinacji funkcji, które odpowiadają potrzebom twórców i firm. Rynek rośnie, a coraz więcej użytkowników przechodzi z tradycyjnych mediów na internetowe platformy wideo.

Konkurencja na rynku jest duża, ale rosnące zapotrzebowanie na nowe i innowacyjne funkcje stwarza VidWall szansę na zdobycie pozycji lidera w branży strumieniowania wideo.

Produkt i usługi:
VidWall zaoferuje unikalną kombinację funkcji, która będzie obejmować:

Możliwości przesyłania strumieniowego na żywo

Treść generowana przez użytkowników

Dynamiczne elementy i interaktywne narzędzia dla twórców

Opcje zarabiania dla twórców, w tym model subskrypcji i dzielenie się przychodami z reklam

Funkcje współpracy dla twórców i muzyków do wspólnej pracy nad treścią

Narzędzia dla firm i agencji medialnych do tworzenia i dystrybucji treści

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa chroniące użytkowników i ich zawartość

Model biznesowy:
Model biznesowy VidWall będzie oparty na modelu prowizyjnym, w którym procent przychodów generowanych z treści twórców będzie dzielony z platformą. Dodatkowo platforma będzie oferować twórcom usługi subskrypcyjne i dzielenie się przychodami z reklam. Firmy i agencje medialne mogą wykupić powierzchnię reklamową na platformie, a muzycy mogą wykorzystać platformę do promocji swojej muzyki i koncertów.

Strategia Marketingowa i PR:
Platforma wystartuje z szeroko zakrojoną kampanią marketingową i PR skierowaną do twórców, muzyków i firm. Kampania obejmie marketing w mediach społecznościowych, marketing e-mailowy, współpracę z influencerami oraz działania PR w publikacjach branżowych. Platforma będzie również oferować program rekomendacji, aby zachęcić użytkowników do zapraszania znajomych i rodziny na platformę.

Projekcje finansowe:
VidWall spodziewa się wygenerować 10 milionów dolarów przychodów do końca drugiego roku, z przewidywaną bazą użytkowników wynoszącą ponad 5 milionów użytkowników. Platforma będzie początkowo wymagać znacznych inwestycji w technologię, marketing i infrastrukturę, ale stanie się opłacalna w ciągu dwóch lat.

Wydatki:
Główne wydatki VidWall to rozwój technologii, infrastruktura i marketing. Platforma będzie również wymagać znacznych inwestycji w bezpieczeństwo i wsparcie użytkowników.

Wniosek:
VidWall to innowacyjna platforma do strumieniowego przesyłania wideo, której celem jest zrewolucjonizowanie branży poprzez zapewnienie unikalnych funkcji, które przemawiają do twórców, muzyków i firm. Połączenie możliwości platformy w zakresie transmisji na żywo, elementów dynamicznych, opcji monetyzacji i zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa wyróżni ją na tle konkurencji. Model biznesowy i strategia marketingowa VidWall zapewniają, że platforma stanie się rentowna w ciągu dwóch lat, co czyni ją atrakcyjną okazją inwestycyjną dla inwestorów.

Informacje podstawowe

Branża
  • informatyka
  • internet
  • marketing, reklama, media
Województwa
  • dolnośląskie
  • zagranica
Miasto Wrocław
Obszar działalności Międzynarodowy
Stopień zaawansowania Startup
Wysokość poszukiwanego kapitału (od-do) 10000000 zł - 9999999 zł
Typ inwestora Finansowy
Procent udziałów do negocjacji
Czy jest biznes plan Brak
Możliwość udziału niepieniężnego Nie

Potrzebujesz wyjaśnień lub więcej informacji o ofercie?

zadzwoń (86) 275 85 83 i dowiedz się więcej